Promocje
Alkomat z sensorem elektrochemicznym EASYGO EC
Alkomat z sensorem elektrochemicznym EASYGO EC
299,00 zł 259,00 zł
szt.
Alkomat osobisty ALCODIGITAL XS50
Alkomat osobisty ALCODIGITAL XS50
299,00 zł 269,00 zł
szt.
Alkomat bezustnikowy iBlow marki Promiler
Alkomat bezustnikowy iBlow marki Promiler
1 649,00 zł 1 549,00 zł
szt.
Alkomat DRAGER Alcotest 6000 z opcją bez ustnika
Alkomat DRAGER Alcotest 6000 z opcją bez ustnika
1 790,00 zł 1 720,00 zł
szt.
Alkomat AlcoFind Elite + kalibracje
Alkomat AlcoFind Elite + kalibracje
329,00 zł 299,00 zł
szt.
Alkomat Alco-Tech AT-1000 do badań pracowników
Alkomat Alco-Tech AT-1000 do badań pracowników
1 229,00 zł 1 169,00 zł
szt.
Alkomat Elektrochemiczny AlcoFind DA-8500E
Alkomat Elektrochemiczny AlcoFind DA-8500E
349,00 zł 319,00 zł
szt.
Alkomat Elektrochemiczny AlcoFind DA-8500E + certyfikat
Alkomat Elektrochemiczny AlcoFind DA-8500E + certyfikat
349,00 zł 319,00 zł
szt.
Alkomat ALKOTOP PLUS do badań bez ustnika
Alkomat ALKOTOP PLUS do badań bez ustnika
1 649,00 zł 1 549,00 zł
szt.
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Alkomat promiler - komunikaty

Alkomat promiler - komunikaty

Alkomat to przydatne urządzenie, które do niedawna mogło kojarzyć się wyłącznie z dość nieprzyjemną policyjną kontrolą drogową. Obecnie jednak te narzędzia są wykorzystywane również prywatnie przez kierowców, chcących skutecznie zweryfikować swój poziom trzeźwości. Aby to zrobić, konieczne jest zapoznanie się z wszystkimi najważniejszymi szczegółami dotyczącymi korzystania na co dzień z urządzenia, jakim jest alkomat promiler. Komunikaty wydawane przez to narzędzie są niezwykle ważne, a użytkownik musi wiedzieć, jak prawidłowo je rozpoznawać.

Dlaczego kierowcy wybierają alkomaty promiler?

Kontrola drogowa jest sytuacją, której z pewnością każdy kierowca chciałby unikać tak długo, jak to tylko możliwe. Przyczyny tej awersji mogą być różne, jednak zazwyczaj jest to po prostu niepewność co do stanu swojej trzeźwości. Nierzadko zdarza się, że kierowca czuje się dobrze i pewnie za kierownicą - wydawać by się mogło, że jest on zdolny do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Niestety, rzeczywistość może być zupełnie inna. Dzieje się tak, gdy zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu przekracza dozwoloną wartość. Wtedy mówimy o złamaniu obowiązujących przepisów, co dla danego kierowcy kończy się mandatem oraz punktami karnymi.

 

Pojawia się więc pytanie, jak skutecznie uniknąć takiego scenariusza, jednocześnie eliminując niepotrzebny stres związany z niespodziewaną kontrolą drogową. Rozwiązaniem może być samodzielne wykorzystywanie urządzeń przeznaczonych do pomiaru trzeźwości, czyli alkomatów promiler. Są to alkomaty przeznaczone na użytek prywatny, dzięki którym możliwe jest zweryfikowanie tego, czy w danym momencie rzeczywiście można wsiąść za kółko. Jeśli wskazania alkomatu promiler będą nieprawidłowe, kierowca musi zrezygnować z samodzielnej jazdy. Warto pamiętać, że jest to decyzja odpowiedzialna nie tylko pod względem uniknięcia ewentualnej kary, ale przede wszystkim troska o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu drogowego.

Promiler, komunikaty - podstawowe zasady użytkowania

Jak w przypadku każdego innego urządzenia, również użytkowanie alkomatów promiler powinno być poprzedzone odpowiednim przygotowaniem. Dzięki temu będzie można odpowiednio rozpoznawać sygnały, jakie będzie wysyłał sam promiler. Komunikaty pojawiające się na wyświetlaczu są podstawową informacją dla użytkownika, której nie warto bagatelizować. Dzięki nim można zweryfikować to, czy urządzenie działa poprawnie. Jeśli użytkownik nie będzie miał tej pewności, niemożliwe będzie także poleganie na wskazaniach alkomatu promiler.

 

Komunikaty, które urządzenie wyświetla, na pierwszy rzut oka mogą wydawać się dość niezrozumiałe, jednak warto zadać sobie trud ich zrozumienia. Tylko w takiej sytuacji można mówić o odpowiedzialnym korzystaniu z urządzenia na co dzień. W ofercie naszego sklepu internetowego dostępnych jest wiele nowoczesnych alkomatów promiler, które doskonale nadają się do użytku prywatnego. Aby jednak korzystać z nich w sposób w pełni odpowiedzialny, konieczne jest zapoznanie się z podstawowymi zasadami użytkowania alkomatu promiler. Komunikaty na wyświetlaczu są najważniejszą informacją dla użytkownika, dlatego musi on nauczyć się je rozpoznawać.

Alkomat promiler - komunikaty i ich znaczenie

Alkomaty promiler to nowoczesne urządzenia, służące do wygodnego i szybkiego pomiaru trzeźwości. Czasem jednak na wyświetlaczu zamiast rezultatu pomiaru pojawiają się inne wiadomości. Właśnie w taki sposób użytkownik może dowiedzieć się o ewentualnych problemach w pracy promilera. Komunikaty zazwyczaj wyrażane są poprzez proste kody. Oto niektóre z nich:

  • FLO - komunikat ten na szczęście nie oznacza żadnej awarii, nie jest więc też sygnałem do przeprowadzenia naprawy. Jeśli na wyświetlaczu pojawia się komunikat FLO, to znak, że próbka powietrza nie została wprowadzona odpowiednio i należy powtórzyć całe badanie.
  • CAL - to sygnał, który wymaga już podjęcia nieco bardziej konkretnych działań przez użytkownika alkomatu promiler. Komunikaty o skrócie CAL oznaczają, że alkomat wymaga kalibracji.
  • Er2 - w przypadku tego komunikatu najlepiej jest oddać alkomat w ręce specjalistów. Czasem oznacza on jedynie konieczność przeprowadzenia kalibracji, jednak zdarza się także, że jest to znak uszkodzenia całego sensora.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl