Alkomat DRAGER 6820 z drukarką mobilną

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny

Opis

Dräger Alcotest® 6820

To wersja specjalna alkomatu ze sprawdzonej serii Dräger Alcotest®, przeznaczona do zastosowań diagnostycznych, gdy wymagany jest znak CE dla wyrobów medycznych. Jego liczne funkcje pozwalają uprościć wykonywanie codziennych procedur medycznych.

Dopuszczony jako wyrób medyczny:

Dräger Alcotest® 6820 med jest oznaczony znakiem CE zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej 93/42/EWG dotyczącą wyrobów medycznych. Oznacza to, że alkomat spełnia wszystkie wymagania w zakresie wykorzystania go podczas operacji chirurgicznych, na oddziałach ratunkowych i w czasie substytucyjnej terapii metadonem.

Skalibrowany i gotowy do użycia alkomat, na tą okoliczność wystawiamy w dniu sprzedaży Certyfikat Adiustacji (kalibracji) urządzenia.

Zaawansowana technologia

Elektrochemiczny czujnik Dräger zapewnia szybki i rzetelny pomiar wyników, nawet w przypadku wysokiej zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Opór przy dmuchaniu jest mały, dlatego pomiar można wykonać również, jeśli badana osoba charakteryzuje się małą objętością oddechową. Automatyczny regulator mierzy strumień oddechu i przystosowuje się do minimalnej objętości w taki sposób, że powietrze jest pobierane z głębi płuc. Ręcznie uruchamiane pobieranie próbki oddechu można nawet wykorzystać w przypadku osób, które są nieprzytomne. Urządzenie prezentuje wyniki na podświetlanym wyświetlaczu graficznym, a dodatkowo komunikuje się za pomocą różnokolorowych diod LED oraz sygnałów akustycznych.

Bezpieczny i higieniczny

Urządzenie spełnia najwyższe wymogi w zakresie higieny. Pozwala na to opatentowany ustnik jednorazowy z zaworem jednokierunkowym, a także element dystansowy, który zapobiega bezpośredniemu kontaktowi ust z urządzeniem. Po zakończeniu badania ustnik można szybko i bezpiecznie usunąć z urządzenia w higieniczny sposób.

Łatwy w obsłudze

Urządzenie mieści się w kieszeni koszuli i jest łatwe w użyciu. Ustnik można szybko i bezpiecznie zamocować. Dzięki specjalnemu ergonomicznemu kształtowi alkomat mogą obsługiwać osoby prawo- i leworęczne.

Rejestrowanie wyników pomiarów

Dräger Alcotest 6820 med dysponuje pamięcią wystarczającą do zapisania 2.000 wyników pomiarów. Wyniki można również drukować na przenośnej drukarce Dräger lub przesyłać do komputera.

Niskie zużycie energii

Urządzenie jest zasilane dwiema bateriami alkalicznymi AA 1,5 V, wystarczającymi na przeprowadzenie około 1.500 pomiarów w temperaturze pokojowej. Można też zastosować dwa akumulatory NiMH 1,2 V. Można je ładować wewnątrz urządzenia.

Przenośna drukarka Dräger Mobile Printer

Drukuje wyniki pomiaru zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu oraz testu na narkotyki, bez korzystania z lokalnego źródła zasilania elektrycznego. Działa na 4 baterie AA

Dokumentowanie wyników

Przenośna drukarka Dräger Mobile Printer dokumentuje wyniki pomiarów dokonywanych przez przyrządy do pomiaru zawartości alkoholu (alkomaty) Dräger Alcotest® 6810, Dräger Alcotest® 7510, jak również przez niektóre wersje przyrządów Alcotest® 7410 Plus i analizator do wykrywania narkotyków Dräger DrugTest® 5000.

Łatwa obsługa

Urządzenie można obsłużyć przy pomocy jednego przycisku. Zmiana papieru jest równie szybka i łatwa. Dodatkowo, drukarka Dräger Mobile Printer wykorzystuje technologię drukowania z wykorzystaniem ciepła do przeniesienia barwnika (drukarka sublimacyjna), eliminując taśmy czy tusze. Dzięki temu, zapewnione są niskie koszty zużycia materiałów eksploatacyjnych.

Elastyczne źródło zasilania elektrycznego

Przenośna drukarka Dräger Mobile Printer może być zasilana bateriami alkalicznymi.

Bezprzewodowe przesyłanie danych

Dane można przesyłać z urządzenia Dräger Alcotest 6810 do przenośnej drukarki Dräger Mobile Printer wykorzystując transmisję optyczną. Urządzenia pomiarowe Dräger DrugTest® 5000 i Dräger Alcotest® 7510 do transmisji danych wykorzystują złącze/port na podczerwień (IR).

Wydruki o długim czasie przechowywania

Do wydruków wykorzystywany jest papier termiczny o dużej trwałości i wysokiej jakości wydruku. Użytkownik może wybrać papier z trwałością wydruku 7 lub 25 lat.

Przechowywanie danych

Dla potrzeb przechowywania danych, urządzenie można podłączyć do komputera i klawiatury - zapewniono możliwość wszelkich połączeń.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl