Promocje
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Gdzie skalibrować alkomat?

Gdzie skalibrować alkomat

Alkomat jest urządzeniem, które możne znacznie ułatwić nam życie i uchronić np. przed przykrymi konsekwencjami zatrzymania nas w stanie nietrzeźwym za kierownicą. Może też jednak stać się... na odwrót. Choć normalnie po spożyciu przez odpowiednio długi czas nie ryzykowalibyśmy prowadzenia samochodu, uspokojeni wskazaniem naszego alkomatu ruszamy w drogę, po czym... okazuje się, że alkomat policyjny wciąż jeszcze pokazuje co innego. Wszyscy chcielibyśmy uniknąć podobnej sytuacji. Dlatego właśnie bardzo ważna jest kalibracja alkomatu, którym mamy zbadać stan trzeźwości siebie lub kogokolwiek innego. Co to jest kalibracja alkomatu? To przystosowanie sterującego urządzeniem układu elektronicznego do stanu czujnika, który, stopniowo się zużywając, zaczyna z czasem podawać inne dane.

Gdzie skalibrować alkomat? Tylko u specjalisty

Kalibracja alkomatu jest czynnością, której wymaga każdy pełnowartościowy alkomat. Częstotliwość, z jaką musi być wykonywana może być różna. Dla wielu urządzeń wynosi ona pół roku lub pięćset wykonanych przy jego użyciu badań, przy czym te z wyższej półki wymagają jej rzadziej. Jest ona konieczna nawet wówczas, gdy sprzęt nie był używany szczególnie intensywnie. Powolna zmiana parametrów pracy czujnika także bowiem będzie następować. Skoro wiemy, że jest to nieodzowne, pozostaje pytanie: gdzie skalibrować alkomat?

Wymaga to specjalistycznych urządzeń, wzorców alkoholu, a przede wszystkim wiedzy i umiejętności. Odpowiedź jest zatem bardzo prosta: tylko w wyspecjalizowanym serwisie. Promil-lab, to firma, która dzięki wieloletniemu doświadczeniu w tej branży świadczy takie usługi na najwyższym poziomie. Zajmiemy się każdym alkomatem, jaki trafi do naszego zakładu.

[product id="1134, 760, 1121"]

Odpowiedź na pytanie ile kosztuje kalibracja alkomatu zależy od konkretnego modelu, którego ma dotyczyć. Nigdy nie są to jednak bardzo duże pieniądze. Koszt kalibracji alkomatu jest bardzo niewielki zwłaszcza, gdy zestawimy go z ewentualnymi konsekwencjami posługiwania się pozbawionym należytej obsługi urządzeniem. Eliminuj niepotrzebne ryzyko. Używaj alkomatu poprawnie i regularnie oddawaj do serwisu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl