Blokada alkoholowa Dräger Interlock® 7000

Dostępność: dostępny na zamówienie
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 6 080,00 zł 6080.00
ilość szt.
Ocena: 4.67
Producent: Drager
Kod produktu: 64781

Opis

Blokada alkoholowa Drager Interlock 7000

 

Interlock 7000 to blokada alkoholowa, której można używać w pojazdach transportu publicznego, pojazdach dostawczych i miejscach pracy, aby zmniejszyć ryzyko prowadzenia pod wpływem alkoholu. W wielu krajach Interlock 7000 jest też urządzeniem stosowanym w ramach programów nadzorowania osób wcześniej skazanych za jazdę w stanie nietrzeźwym. W takich krajach osoby przyłapane na tym, że prowadziły pojazd, mając zbyt wysoki poziom alkoholu we krwi, są prawnie zobowiązane do korzystania z blokady Interlock w swoich samochodach. W przypadku takich programów kluczowe znaczenie mają wiarygodne wyniki, zabezpieczenie danych przed manipulacjami oraz sposób zarządzania danymi.

Jak działa blokada Interlock 7000

Urządzenie Interlock 7000 składa się z dwóch elementów: części ręcznej i jednostki sterującej. W części ręcznej wykonywana jest analiza próbki oddechowej. Jednostka sterująca może zablokować lub odblokować przekaźnik rozruchowy. Po włączeniu zapłonu przez kierowcę Interlock 7000 wzywa do wykonania badania oddechowego. W razie wykrycia zawartości alkoholu przekraczającej ustawioną wartość graniczną (BrAC) urządzenie uniemożliwia uruchomienie silnika. Blokada przyczynia się do systematycznego wykluczania zagrożeń powodowanych podczas jazdy w stanie nietrzeźwym i zapobiega kierowaniu pojazdem w stanie ograniczonej zdolności.

Szybka gotowość do pracy

Urządzenie Interlock 7000 wyróżnia się w szczególności bardzo krótką fazą wygrzewania i szybką gotowością do pracy. W temperaturze powyżej 0°C jest natychmiast gotowe do pracy. Poniżej tej wartości wymagane jest przygotowanie blokady zapłonu do działania, lecz zajmuje bardzo niewiele czasu. Przy użytkowaniu urządzenia w dozwolonym zakresie temperatury od -45°C do 85°C można mieć pewność, że będzie funkcjonować w niezawodny sposób, niezależnie od warunków otoczenia.

Łatwa obsługa blokady alkoholowej

Urządzenie Interlock 7000 charakteryzuje się wyważoną i ergonomiczną konstrukcją. Ponieważ ustnik znajduje się na odwrocie części ręcznej, na pierwszy rzut oka nie widać, że jest to blokada alkoholowa. Higieniczne ustniki Interlock 7000 są całkowicie biodegradowalne. Pobieranie próbki oddechowej trwa bardzo krótko. Obsługa jest łatwa i intuicyjna dzięki przejrzystej strukturze menu na kolorowym wyświetlaczu. Całemu procesowi towarzyszą diody LED w różnych kolorach.

Bezpieczna obsługa danych

Poza datą i godziną, dziennik danych urządzenia Interlock 7000 rejestruje wszystkie ważne zdarzenia, takie jak wykonanie lub odmowa wykonania pomiaru, zmierzone stężenie alkoholu, uruchomienia i zatrzymania silnika oraz próby manipulacji blokadą. Transmisja danych z jednostki sterującej do komputera następuje przez złącze podczerwieni lub Bluetooth®. Pobrane dane są dostępne wyłącznie dla upoważnionych osób. Od momentu zapisania do udostępnienia dane są chronione przy użyciu specjalnych metod szyfrowania.

Moduł mobilnej transmisji danych

Jeżeli urządzenie Interlock 7000 jest wyposażone dodatkowo w moduł mobilnej transmisji danych, to podczas określonych wstępnie ustawionych zdarzeń może następować automatyczne przesyłanie danych przez sieć komórkową do właściwych organów lub osób. Takim zdarzeniem może być na przykład próba uruchomienia silnika przez osobę znajdującą się pod wpływem alkoholu.

Kamera

Urządzenie Dräger Interlock 7000 można wyposażyć w kamerę, jeśli klient sobie tego życzy lub jeśli wymaga tego prawo. Kamera rejestruje oddanie próbki oddechowej. Można ją zainstalować bez problemu w każdym pojeździe. Technologia podczerwieni gwarantuje dobrą jakość obrazu bez względu na porę dnia i nocy.

Niezawodna technika pomiarowa

Urządzenie Interlock 7000 jest specjalnie przeznaczone do pomiarów alkoholu. Wynik pomiarów jest niezawodny i dokładny. Także próby obchodzenia i manipulacji są bezbłędnie rozpoznawane i rejestrowane w systemie. Urządzenie rozpoznaje, czy alkohol wykryty w próbce jest alkoholem w wydychanym powietrzu, czy tylko alkoholem w ustach.

Sprawdzona technologia Dräger

Od ponad 60 lat firma Dräger jest wiodącym, światowym dostawcą urządzeń do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu. W wielu krajach urządzenia z rodziny Alcotest są stosowane przez policję do kontroli trzeźwości kierowców. W urządzeniu Interlock 7000 została zastosowana sprawdzona technika czujników Alcotest. Blokady alkoholowe firmy Dräger cieszą się uznaniem na całym świecie od ponad dwóch dekad.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl