Blokada alkoholowa prewencyjna Dräger Interlock® 5000

Dostępność: dostępny na zamówienie
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 4 538,70 zł 4538.70
ilość szt.
Ocena: 4.5025
Producent: Drager
Kod produktu: 89627

Opis

Blokada alkoholowa Drager Interlock 5000

 

Dräger Interlock® 5000 to urządzenie do pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu, połączone z immobilizerem. Po nieskomplikowanym pomiarze zawartości alkoholu umożliwia bezpieczne włączenie się do ruchu ulicznego. Blokada alkoholowa mierzy zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu kierowcy i pozwala na uruchomienie silnika tylko po uzyskaniu właściwego wyniku.

Koncepcja Interlock

Urządzenie Interlock 5000 składa się z dwóch komponentów – urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu i jednostki sterującej. Urządzenie pomiarowe wzywa kierowcę do zbadania oddechu przed włączeniem silnika. Wynik pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu decyduje o odblokowaniu przez jednostkę sterującą rozrusznika pojazdu i umożliwieniu uruchomienia silnika.

Bezpieczne i niezawodne

Urządzenie Interlock 5000 posiada oznaczenie E1 i spełnia wszelkie wymogi normy europejskiej EN 50436-2, która jest wyznacznikiem w zakresie zastosowania blokad alkoholowych w wielu krajach świata. Blokada alkoholowa zapewnia niezawodną ochronę kierowców, pasażerów i towarów przed zagrożeniami związanymi z prowadzeniem po spożyciu alkoholu. Pozwala również skutecznie zapobiegać potencjalnym zagrożeniom wynikającym z prowadzenia pojazdów z alkoholem resztkowym we krwi. Interlock 5000 zwiększa bezpieczeństwo firm i pomaga unikać szkód osobowych i materialnych spowodowanych przez spożywanie alkoholu.

Obsługa i konstrukcja

Interlock 5000 odznacza się elegancką i ergonomiczną konstrukcją. Obsługa jest prosta i intuicyjna, ponieważ odbywa się za pośrednictwem dużego wyświetlacza. Ustnik jest mocowany na odwrocie części ręcznej. Dzięki temu Interlock 5000 na pierwszy rzut oka nie wygląda na blokadę alkoholową. Wymiana ustnika jest łatwa i higieniczna, a same ustniki są biodegradowalne.

Zużycie prądu i gotowość do pracy

Urządzenie Interlock 5000 jest energooszczędne – pobór prądu w stanie spoczynku jest mniejszy niż 1 mA. W czasie jazdy sprzęt również jest bardzo ekonomiczny. Dzięki temu w żaden sposób nie zakłóca gotowości pojazdu do użycia. Urządzenie jest niezawodne i szybko gotowe do pracy w zakresie temperatur od -45 °C do 85 °C – można je szybko uruchomić zarówno podczas mrozów, jak i podczas upałów. Zalecamy wykonywanie kalibracji i konserwacji blokady alkoholowej raz na rok.

Pomiar alkoholu i wykrywanie manipulacji

Czujnik elektrochemiczny urządzenia Interlock 5000 jest przeznaczony specjalnie do pomiaru alkoholu. Sprawia to, że na wyniki pomiarów nie wpływają inne wydychane substancje. Tego typu precyzyjne czujniki stosowane są także w policyjnych alkomatach. Interlock 5000 rozpoznaje i dokumentuje próby manipulacji.

Przechowywanie i ochrona danych

Urządzenie przechowuje wszystkie ważne dane w jednostce sterującej. Są to między innymi: informacje o oddaniu lub odmowie oddania próbki oddechu, zmierzone stężenie alkoholu, uruchomienia i zatrzymania silnika oraz ewentualne próby manipulacji. W celu przeanalizowania danych można je sczytać przez złącze podczerwieni. Informacje te chronione są przy użyciu specjalnych metod szyfrowania. Dane można odczytać tylko pod warunkiem posiadania określonych uprawnień dostępu, specjalnego oprogramowania i odpowiedniego sprzętu.

Niezawodność w każdej sytuacji

Od ponad 60 lat Dräger ma wśród funkcjonariuszy policji opinię dostawcy najwyższej jakości produktów do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu. Firma ma ponad 20 lat doświadczenia w branży blokad alkoholowych. Dzięki zgromadzonej wiedzy oraz sprawdzonej technice pomiarowej Interlock 5000 jest niezawodnym i niemożliwym do zmanipulowania rozwiązaniem zapewniającym bezpieczną jazdę.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl