Detektor jednogazowy Dräger PAC 6000 O2 Tlen

Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: 14 dni
Cena: 1 389,00 zł 1389.00
ilość szt.
Ocena: 5
Producent: Drager
Kod produktu: 987600

Opis

Mimo faktu, że tlen jest nam absolutnie niezbędny do życia, istnieją sytuacje, w których może on nam zagrażać. Chodzi oczywiście o zdarzenia, w których wspomnianego tlenu jest zbyt dużo, czyli jego stężenie jest zbyt wysokie. Może to prowadzić do bardzo niebezpiecznych sytuacji. Jeżeli regularnie przebywamy w trudnych warunkach, koniecznie trzeba wyposażyć się w detektor jednogazowy tlenu, który będzie nas informował o stężeniu tego gazu i alarmował, kiedy wartości te przekroczą punkty krytyczne. Takim urządzeniem jest detektor tlenu Dräger.

Wysokiej klasy detektor jednogazowy Dräger

Dostępny na tej podstronie w naszym sklepie internetowym produkt marki Dräger - detektor tlenu wysokiej jakości, charakteryzuje się świetnym wykonaniem i precyzją pomiaru. Urządzenie jest w pełni profesjonalne, posiada bardzo czuły sensor, który wykrywa wszelkie anomalie w stężeniu gazu. Ponadto posiada wbudowaną pamięć, w której zapisywane są wszystkie zdarzenia, co pozwala na ich późniejszą analizę. Został wykonany z takich materiałów, aby wytrzymać temperatury od -40 stopni Celsjusza, do nawet 55 stopni Celsjusza i zaprojektowany tak, aby był odporny na ciała obce, pyły oraz ciecze (IPG68).

Dräger PAC 6000 - O2 - tlen

Urządzenie wyposażone jest w czytelny wyświetlacz LED oraz wbudowany akumulator o dużej pojemności, dzięki czemu można mieć pewność, że będzie działać długo. Wnętrze urządzenia chronione jest przez specjalny filtr membranowy. Do tego całe urządzenie jest kompaktowe i lekkie. Okres eksploatacji urządzenia wynosi 2 lata od momentu pierwszej aktywacji - działa ono przez ten czas nieprzerwanie.

Zaufaj profesjonalistom

Działamy na rynku już od wielu lat, dostarczając naszym klientom wysokiej klasy produkty w atrakcyjnych cenach. Opinie naszych dotychczasowych klientów są pozytywne i najczęściej wspominają oni w nich o naszym profesjonalnym podejściu i szybkiej realizacji zamówień. Serdecznie zapraszamy do zakupu.

Detektor jednogazowy Dräger Pac® 6000 O2 Tlen służy do niezawodnych i dokładnych pomiarów stężenia tlenu w najtrudniejszych warunkach otoczenia. Wytrzymała konstrukcja, szybki czas reakcji czujnika i pojemna bateria tego praktycznie bezobsługowego urządzenia zapewniają maksymalne bezpieczeństwo przez okres nawet dwóch lat.

Wysoka wydajność dla maksymalnego bezpieczeństwa
Na osobistym detektorze jednogazowym Dräger Pac 6000 można polegać. Urządzenie precyzyjnie i niezawodnie ostrzega przed ubytkiem tlenu.

Zaawansowane technicznie czujniki o bardzo krótkim czasie odpowiedzi t-90 zapewniają błyskawiczne reakcje. Szeroki zakres pomiarowy sprawia, że detektor Pac 6000 jest urządzeniem uniwersalnym.

Alarm 360° z różnymi funkcjami
Gdy detektor Dräger Pac 6000 wykryje szkodliwe stężenie gazu, generowane są alarmy dźwiękowy i świetlny, a urządzenie zaczyna wyczuwalnie wibrować. Dwie migające jasnym światłem diody LED znajdujące się na górze i na dole urządzenia sprawiają, że alarm jest dobrze widoczny z każdej strony. Natężenie dźwięku alarmu akustycznego osiąga poziom 90 dB. Na wyświetlaczu można uzyskać podgląd stężenia szczytowego zmierzonego w dowolnym momencie. Możliwy jest odczyt zarejestrowanych wcześniej alarmów w późniejszym czasie, nawet w przypadku ich potwierdzenia.

Detektor Pac 6000 z czujnikiem tlenu wyposażony jest w dwa dodatkowe progi alarmowe oprócz standardowego ustawienia progów alarmowych

Łatwa obsługa dzięki wyraźnym oznaczeniom
Zaświecenie się lampki LED oznacza, że działanie urządzenia zostało przetestowane i detektor jest gotowy do użycia. Obudowa została zaprojektowana z myślą o bezpieczeństwie użytkowników: każdy wariant czujnika w detektorze Dräger Pac 6000 dodatkowo oznaczony jest dobrze widocznym, wyraźnym kolorem, co ogranicza możliwość popełnienia błędu.

Rejestrator zdarzeń do celów analizy i raportowania
Detektor Dräger Pac 6000 rejestruje stężenia oraz zdarzenia wraz z datą i godziną wystąpienia. Dane można pobrać na komputer w celu dalszego ich przetwarzania za pośrednictwem interfejsu.

Wytrzymała konstrukcja do użycia w najtrudniejszych warunkach otoczenia
Detektor Pac 6000 radzi sobie doskonale nawet w skrajnie ciężkich warunkach: w zależności od czujnika tolerowane są wartości temperatury od -40°C do 55°C i ciśnienie powietrza w zakresie 700–1.300 mbar.

Filtr membranowy chroni czujnik przed ciałami obcymi, pyłami i cieczami. Odporna na wstrząsy i chemikalia obudowa spełnia wymagania dla stopnia ochrony IP68.

Przystępne koszty eksploatacji
Wszystkie wersje detektora Pac 6000 są wyposażone w wyjątkowo trwałe czujniki DrägerSensors® oraz pojemną baterię. W detektorach do pomiaru stężenia H2S, SO2i CO nie ma potrzeby wymiany czujnika ani baterii przez cały dwuletni, bezobsługowy okres eksploatacji. Czas eksploatacji detektora Dräger Pac 6000 liczony jest od chwili jego pierwszej aktywacji. Urządzenie wyłącza się automatycznie po dwóch latach.

Przewidywana żywotność sensora: >5 lat

Specjalny filtr membranowy chroni detektor Pac 6000 przed wnikaniem wody, pyłu i innych ciał obcych. Zabrudzony filtr można szybko i łatwo wymienić samodzielnie. Od razu po wymianie urządzenie jest gotowe do użycia.

Wygodny w użyciu wyświetlacz mieszczący wszystkie istotne informacje
Duży wyświetlacz pokazuje neutralne językowo komunikaty i wskazania dotyczące stężenia gazów. Na wyświetlaczu widoczne są także inne ważne informacje, takie jak pozostały czas pracy i pojemność baterii. Jasne podświetlenie umożliwia bezproblemowy odczyt wszystkich wartości w ciemności.

Specyfikacja techniczna:

  • Wymiary (bez zacisku): (szer. x wys. x gł.) 64 x 84 x 20 mm
  • Waga: Około 106 g (113 g z zaciskiem)
  • Zakres: 0 - 25% obj.
  • Okres eksploatacji urządzenia: 2 lata od pierwszej aktywacji
  • Okres żywotności baterii: 2 lata (min. 10 miesięcy w przypadku czujników O2)
  • Stopień ochrony: IP68
  • Ciśnienie atmosferyczne: 700–1.300 hPa
  • Wilgotność powietrza: 10–90% wilgotności względnej, bez kondensacji
  • Temperatura: od -30°C do +55°C(wybrane czujniki mogą przez maks. 1 godz. pracować w temp. -40 °C)
  • Dopuszczenia: cCSAus, IECEx, ATEX, CE
Pliki do pobrania:

Opinie o produkcie (1)

13 listopada 2020

Polecam, firma szybko i bez komplikacji zrealizowała zamówienie

Inni Klienci kupili...
Detektor Single Gas Clip - O2 tlen
Detektor Single Gas Clip - O2 tlen

890,00 zł

szt.
Alkomat Alcoscent DA-3000
Alkomat Alcoscent DA-3000

129,00 zł

szt.
Alkomat PRO-X-5 PLUS marki AlcoFind
Alkomat PRO-X-5 PLUS marki AlcoFind

439,00 zł

Cena regularna:

499,00 zł

Najniższa cena: 419,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl