Detektor jednogazowy Dräger PAC 8000 NH3 Amoniak

Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: 14 dni
Cena: 3 559,00 zł 3559.00
ilość szt.
Ocena: 0
Producent: Drager
Kod produktu: 073436

Opis

Detektor Drager Pac 8000 NH3 to niezbędne narzędzie do wykrywania szkodliwych stężeń gazów, które przydaje się zwłaszcza w trudnych warunkach pracy. Posiada wiele zaawansowanych pod względem technicznym funkcji, zapewniających wysoką wydajność urządzenia, a co za tym idzie - maksymalne bezpieczeństwo. Detektor jednogazowy Drager Pac 8000 NH3 cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony użytkowników nie tylko ze względu na przystępną cenę, ale przede wszystkim wysoką jakość wykonania. Każdy element tego modelu został wykonany z nienaganną precyzją.

Detektor gazowy Drager Pac 8000 NH3 - amoniak

Detektor jednogazowy Drager Pac 8000 NH3, dostępny w szerokiej ofercie naszego sklepu internetowego, wyposażony jest w zaawansowane technicznie czujniki gazu o krótkim czasie odpowiedzi. Zapewniają one możliwość szybkiej reakcji na zagrożenie. Podczas korzystania z urządzenia można zdefiniować dodatkowe progi alarmowe, w tym najwyższe dopuszczalne stężenie (oznaczone jako TLV) i najwyższe dopuszczalne stężenie chwilowe (oznaczone jako STEL). Opcja ta umożliwia dostosowanie urządzenia do indywidualnych potrzeb oraz wymagań.

Drager Pac 8000 NH3 - detektor o pozytywnych opiniach specjalistów

Konstrukcja nowoczesnego detektora jednogazowego Drager Pac 8000 NH3 została wykonana w taki sposób, aby zachować wysoki poziom wytrzymałości i odporności na trudne warunki panujące w otoczeniu. Wbudowane czujniki tolerują ciśnienie powietrza w szerokim zakresie, tj. od 700 do 1300 mbar. Filtr membranowy natomiast chroni czujniki przed dostępem ciał obcych, a także pyłów czy cieczy. Co więcej, obudowa całego detektora jest odporna na wstrząsy i chemikalia, jako że spełnia wymagania dotyczące stopnia ochrony z oznaczenia IP68. Mimo skomplikowanego pod względem technicznym wyposażenia, sam detektor jest bardzo prosty w obsłudze dzięki obecności wyraźnych oznaczeń. Specjalna lampka LED informuje użytkownika o gotowości do użycia. Gdy detektor wykryje stężenie gazu, automatycznie uruchamia zarówno alarmy dźwiękowe, jak i świetlne.

Detektor jednogazowy Dräger PAC 8000 NH3 Amoniak

Wytrzymały detektor Dräger Pac® 8000 stanowi niezbędne wyposażenie w trudnych warunkach pracy. Wielokrotnego użycia osobisty detektor wielogazowy to niezawodny i precyzyjny przyrząd wykrywający szkodliwe stężenia gazów.

Wysoka wydajność dla maksymalnego bezpieczeństwa
Detektor Dräger Pac 8000 gwarantuje uzyskanie wiarygodnych, precyzyjnych odczytów w każdych, nawet najtrudniejszych warunkach pracy. Zaawansowane technicznie czujniki o krótkim czasie odpowiedzi t-90 zapewniają błyskawiczne reakcje. Oprócz standardowych alarmów można zdefiniować dodatkowe progi alarmów TLV®* i STEL*.

* TLV® = najwyższe dopuszczalne stężenie, STEL = najwyższe dopuszczalne stężenie chwilowe

Czujniki do gazów specjalnych
Detektor Pac 8000 jest wyposażony w czujnik amoniaku (NH3)

Wytrzymała konstrukcja do użycia w najtrudniejszych warunkach otoczenia
Detektor Pac 8000 radzi sobie doskonale nawet w skrajnie ciężkich warunkach. Czujniki tolerują ciśnienie powietrza w zakresie 700–1.300 mbar. Filtr membranowy chroni czujnik przed ciałami obcymi, pyłami i cieczami. Odporna na wstrząsy i chemikalia obudowa spełnia wymagania dla stopnia ochrony IP68.

Łatwa obsługa dzięki wyraźnym oznaczeniom
Zaświecenie się lampki LED oznacza, że działanie urządzenia zostało przetestowane i detektor jest gotowy do użycia. Obudowa została zaprojektowana z myślą o bezpieczeństwie użytkowników: każdy wariant czujnika w detektorze Dräger Pac 8000 dodatkowo oznaczony jest dobrze widocznym, wyraźnym kolorem, co ogranicza możliwość popełnienia błędu.

Wygodny w użyciu wyświetlacz mieszczący wszystkie istotne informacje
Duży wyświetlacz pokazuje neutralne językowo komunikaty i wskazania dotyczące stężenia gazów. Na wyświetlaczu widoczne są także inne ważne informacje, np. o jednostce stężenia czy pojemności baterii. Jasne podświetlenie umożliwia bezproblemowy odczyt wszystkich wartości w ciemności.

Alarm 360° z różnymi funkcjami
Gdy detektor Dräger Pac 8000 wykryje szkodliwe stężenie gazu, generowane są alarmy dźwiękowy i świetlny, a urządzenie zaczyna wyczuwalnie wibrować. Dwie migające jasnym światłem diody LED znajdujące się na górze i na dole urządzenia sprawiają, że alarm jest dobrze widoczny z każdej strony. Natężenie dźwięku alarmu akustycznego osiąga poziom 90 dB. Na wyświetlaczu można uzyskać podgląd stężenia szczytowego zmierzonego w dowolnym momencie. Możliwy jest odczyt zarejestrowanych wcześniej alarmów w późniejszym czasie, nawet w przypadku ich potwierdzenia.

Rejestrator danych i rejestrator zdarzeń do celów analizy i raportowania
Detektor Pac 8000 rejestruje stężenia oraz zdarzenia wraz z datą i godziną wystąpienia. Dane można pobrać na komputer w celu dalszego ich przetwarzania za pośrednictwem interfejsu.

Przystępne koszty eksploatacji
Wszystkie wersje detektora Pac 8000 są wyposażone w wyjątkowo trwałe czujniki DrägerSensors®  oraz pojemną baterię.

Przewidywana żywotność sensora: >2 lat

Specjalny filtr membranowy chroni detektor Pac 8000 przed wnikaniem wody, pyłu i innych ciał obcych. Zabrudzony filtr można szybko i łatwo wymienić samodzielnie. Od razu po wymianie urządzenie jest gotowe do użycia.

 

Specyfikacja techniczna:

  • Wymiary (bez zacisku): (szer. x wys. x gł.) 64 x 84 x 20 mm
  • Waga: Około 106 g (113 g z zaciskiem)
  • Zakres pomiarowy: 0 - 300 ppm
  • Okres żywotności baterii: 2 lata
  • Stopień ochrony: IP68
  • Ciśnienie atmosferyczne: 700–1.300 hPa
  • Wilgotność powietrza: 10–90% wilgotności względnej, bez kondensacji
  • Temperatura: od -30°C do +55°C
  • Dopuszczenia: cCSAus, IECEx, ATEX, CE

 

Pliki do pobrania:

Opinie o produkcie (0)

Inni Klienci kupili...
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl