Detektor jednogazowy Dräger PAC 8000 O3 Ozon

Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: 14 dni
Cena: 3 920,00 zł 3920.00
ilość szt.
Ocena: 0
Producent: Drager
Kod produktu: 243221

Opis

Detektor Ozon - wytrzymałość i solidne wykonanie

Detektor jednogazowy Dräger to niezbędne akcesorium umożliwiające wykrycie szkodliwego stężenia gazów. Urządzenie umożliwia uzyskanie precyzyjnych, wiarygodnych wyników pomiarowych, dzięki czemu doskonale sprawdzi się w trudnych warunkach pracy. Ponadto wyposażenie w zaawansowane technicznie, nowoczesne czujniki pracy, które odznaczają się krótkim czasem odpowiedzi, przekłada się na możliwość podjęcia szybkiej reakcji. Sprzęt został wykonany z trwałych, wysokiej jakości komponentów cechujących się wytrzymałością, co ma niebagatelny wpływ na znaczące przedłużenie jego żywotności.

Dräger PAC 8000 O3 ozon - dlaczego warto w niego zainwestować?

Znajdujący się w naszej ofercie detektor jednogazowy ozonu cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony klientów. Na pozytywne opinie krążące na jego temat mają wpływ liczne zalety wynikające z jego wykonania oraz działania. Przede wszystkim to wyjątkowo wytrzymałe urządzenie stworzone do pracy w najtrudniejszych warunkach. Jego czujniki tolerują ciśnienie powietrza w zakresie od 700 do 1.300 mbar, natomiast filtr membranowy stanowi doskonałą ochronę czujnika przed cieczami, ciałami obcymi oraz pyłami.

Co więcej, sprzęt posiada wygodny w użyciu wyświetlacz ze wbudowaną lampką LED, której zaświecenie się oznacza, iż detektor ozon został przetestowany, dzięki czemu jest gotowy do użycia. Solidna konstrukcja sprawia, że urządzenie jest w pełni bezpieczne w użytkowaniu, a atrakcyjna cena dodatkowa zachęca do inwestycji.

Dzięki alarmowi 360° z różnymi funkcjami - Dräger detektor ozonu w skuteczny sposób wykrywa szkodliwe stężenie gazu. W takiej sytuacji załącza się alarm dźwiękowy oraz świetlny, a sprzęt zaczyna wyczuwalnie wibrować. Dodatkowym atutem urządzenia jest sprawna rejestracja stężeń, a także zdarzeń wraz z ich datą oraz godziną wystąpienia. Ponadto produkt jest niezwykle przystępny w eksploatacji, co jest wynikiem wyposażenia w niezwykle trwałe czujniki DrägerSensors® i wyjątkowo pojemną baterię.

Detektor jednogazowy Dräger PAC 8000 O3 Ozon

Wytrzymały detektor Dräger Pac® 8000 stanowi niezbędne wyposażenie w trudnych warunkach pracy. Wielokrotnego użycia osobisty detektor wielogazowy to niezawodny i precyzyjny przyrząd wykrywający szkodliwe stężenia gazów.

Wysoka wydajność dla maksymalnego bezpieczeństwa
Detektor Dräger Pac 8000 gwarantuje uzyskanie wiarygodnych, precyzyjnych odczytów w każdych, nawet najtrudniejszych warunkach pracy. Zaawansowane technicznie czujniki o krótkim czasie odpowiedzi t-90 zapewniają błyskawiczne reakcje. Oprócz standardowych alarmów można zdefiniować dodatkowe progi alarmów TLV®* i STEL*.

* TLV® = najwyższe dopuszczalne stężenie, STEL = najwyższe dopuszczalne stężenie chwilowe

Czujniki do gazów specjalnych
Detektor Pac 8000 jest wyposażony w czujnik ozonu (O3)

Wytrzymała konstrukcja do użycia w najtrudniejszych warunkach otoczenia
Detektor Pac 8000 radzi sobie doskonale nawet w skrajnie ciężkich warunkach. Czujniki tolerują ciśnienie powietrza w zakresie 700–1.300 mbar. Filtr membranowy chroni czujnik przed ciałami obcymi, pyłami i cieczami. Odporna na wstrząsy i chemikalia obudowa spełnia wymagania dla stopnia ochrony IP68.

Łatwa obsługa dzięki wyraźnym oznaczeniom
Zaświecenie się lampki LED oznacza, że działanie urządzenia zostało przetestowane i detektor jest gotowy do użycia. Obudowa została zaprojektowana z myślą o bezpieczeństwie użytkowników: każdy wariant czujnika w detektorze Dräger Pac 8000 dodatkowo oznaczony jest dobrze widocznym, wyraźnym kolorem, co ogranicza możliwość popełnienia błędu.

Wygodny w użyciu wyświetlacz mieszczący wszystkie istotne informacje
Duży wyświetlacz pokazuje neutralne językowo komunikaty i wskazania dotyczące stężenia gazów. Na wyświetlaczu widoczne są także inne ważne informacje, np. o jednostce stężenia czy pojemności baterii. Jasne podświetlenie umożliwia bezproblemowy odczyt wszystkich wartości w ciemności.

Alarm 360° z różnymi funkcjami
Gdy detektor Dräger Pac 8000 wykryje szkodliwe stężenie gazu, generowane są alarmy dźwiękowy i świetlny, a urządzenie zaczyna wyczuwalnie wibrować. Dwie migające jasnym światłem diody LED znajdujące się na górze i na dole urządzenia sprawiają, że alarm jest dobrze widoczny z każdej strony. Natężenie dźwięku alarmu akustycznego osiąga poziom 90 dB. Na wyświetlaczu można uzyskać podgląd stężenia szczytowego zmierzonego w dowolnym momencie. Możliwy jest odczyt zarejestrowanych wcześniej alarmów w późniejszym czasie, nawet w przypadku ich potwierdzenia.

Rejestrator danych i rejestrator zdarzeń do celów analizy i raportowania
Detektor Pac 8000 rejestruje stężenia oraz zdarzenia wraz z datą i godziną wystąpienia. Dane można pobrać na komputer w celu dalszego ich przetwarzania za pośrednictwem interfejsu.

Przystępne koszty eksploatacji
Wszystkie wersje detektora Pac 8000 są wyposażone w wyjątkowo trwałe czujniki DrägerSensors®  oraz pojemną baterię.

Przewidywana żywotność sensora: >2 lat

Specjalny filtr membranowy chroni detektor Pac 8000 przed wnikaniem wody, pyłu i innych ciał obcych. Zabrudzony filtr można szybko i łatwo wymienić samodzielnie. Od razu po wymianie urządzenie jest gotowe do użycia.

Specyfikacja techniczna:

  • Wymiary (bez zacisku): (szer. x wys. x gł.) 64 x 84 x 20 mm
  • Waga: Około 106 g (113 g z zaciskiem)
  • Zakres pomiarowy: 0 - 10 ppm
  • Okres żywotności baterii: 2 lata
  • Stopień ochrony: IP68
  • Ciśnienie atmosferyczne: 700–1.300 hPa
  • Wilgotność powietrza: 10–90% wilgotności względnej, bez kondensacji
  • Temperatura: od -30°C do +55°C
  • Dopuszczenia: cCSAus, IECEx, ATEX, CE

 

Pliki do pobrania:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl