Pompka zewnętrzna Drager X-am

Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 2 030,00 zł 2030.00
ilość szt.
Ocena: 0
Producent: Drager
Kod produktu: 743298

Opis

Pompa Dräger X-am

 

Pompa Dräger X-am® to zewnętrzna pompa do przenośnych detektorów gazu Dräger X-am® 2500, 5000 i 5600. Została zaprojektowana z myślą o pomiarach pozwalających stwierdzić czy można bezpiecznie wejść na dany obszar, np. do szybu lub zbiornika. Pompa włącza się automatycznie, gdy zostaje podłączona do włączonego detektora X-am® Zmiana trybu dyfuzyjnego na tryb pompy jest szybka i prosta.

 

Łatwa obsługa

Pompę podłącza się do urządzenia X-am 2500/5000/5600 i mocuje klipsem. Pompowanie rozpoczyna się automatycznie po połączeniu pompy i uruchomionego detektora gazu. Pompa wyłącza się automatycznie, gdy zostanie odłączona od detektora. Używanie detektora X-am razem z pompą nie ma wpływu na wydajność pomiarową dla podstawowych gazów.

 

Ładowanie przez USB

Akumulator pompy można ładować przez port micro USB. W tym celu można użyć standardowej ładowarki do telefonu komórkowego. Status ładowania pompy widoczny jest dzięki diodzie LED. Pełne naładowanie zajmuje około sześciu godzin.

 

Poręczna i trwała

Pompa ma 17,5 cm wysokości i waży tylko 200 gramów, dzięki czemu łatwo jest ją przenosić i przechowywać. Pompa Dräger X-am jest odporna na kurz i wodę (klasa szczelności IP67). Urządzenie działa niezawodnie nawet w temperaturze -40°C. Akumulator jest wytrzymały i odporny na uszkodzenia spowodowane upadkiem lub uderzeniem.

 

Szeroki zakres pomiarowy: z ochroną przeciwwybuchową

Dzięki pompie można badać atmosferę otoczenia w trudno dostępnych miejscach — w odległości nawet 45 m, np. w kanałach, szybach i układach zbiorników. Pompa została zoptymalizowana do pracy z wężami o średnicy 3 mm — ma wówczas krótki czas reakcji i niskie zużycie energii. Używanie pompy w połączeniu z urządzeniem X-am zapewnia spójne i dokładne wyniki pomiaru nawet w najbardziej wymagających warunkach. Pompa ma ochronę przeciwwybuchową i jest dopuszczona do użytku w strefie Ex 0. W połączeniu z detektorami Dräger X-am 2500/5000/5600, które również można stosować w strefie Ex 0, pompa X-am pozwala na stałe i bezpieczne monitorowanie zamkniętych obszarów

 

Długi czas pracy do długich zastosowań

Pompa jest wytrzymała nie tylko na zewnątrz, ale i wewnątrz. Pojemność akumulatora wystarcza na trzy tygodnie pracy przy wykonywaniu 8 pomiarów dziennie (tzn. do 20 godzin ciągłej pracy). Warto dodać, że praca pompy nie wpływa na czas pracy podłączonego detektora X-am. Ponadto cały czas pracy pompy można ocenić przy pomocy oprogramowania CC-vision.

 

Rejestrator danych

Czas pracy pompy, stan naładowania akumulatora, ostrzeżenia dotyczące akumulatora i alarm przepływu są wyświetlane na wyświetlaczu detektora Dräger X-am i zapisywane w rejestratorze danych. Dzięki temu wyniki pomiarów pozwalających stwierdzić czy można bezpiecznie wejść na dany obszar, można wyświetlić oddzielnie od informacji z zakresu ochrony osobistej.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl