Alkomat AlcoSense Pro z sensorem elektrochemicznym

Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 849,00 zł 849.00
ilość szt.
Ocena: 3.92307
Producent: Alcosense
Kod produktu: 459722

Opis

Alkomat z sensorem elektrochemicznym AlcoSense Pro

 

W swojej kategorii cenowej Alcosense Pro jest prawdopodobnie najbardziej zaawansowanym alkomatem dostępnym na rynku. W efekcie trzech lat prac badawczo-rozwojowych Alcosense Pro (oraz wyższy model Ultra) są jeszcze doskonalsze w zakresie precyzji wykonania pomiarów, funkcjonalności oraz intuicyjności użytkowania urządzenia.

Zaprojektowany od podstaw przez brytyjską firmę AlcoSense i zawierający opatentowane nowe rozwiązania alkomat Pro oferuje klientom te same funkcje, co dwukrotnie droższe modele oraz dokładność pomiaru zbliżoną do alkomatów wykorzystywanych przez policję.

 

Zaawansowany system badania próbki powietrza oraz funkcja kompensacji temperatury

AlcoSense Pro jest wyposażony w zaawansowany system badania próbki powietrza pochodzącego z płuc, dzięki czemu test bazuje na powietrzu wydychanym z głębi płuc (dającym najdokładniejszy pomiar). Zaawansowane czujniki urządzenia mierzą ciśnienie, natężenie przepływu i objętość wydychanego powietrza. Pomiar dokonywany jest po wydmuchnięciu z płuc powietrza o objętości jednego litra, dzięki czemu badana próbka jest najbardziej odpowiednia do przeprowadzenia pomiaru. Aby jeszcze bardziej poprawić dokładność, odczyty są dostrajane do temperatury. Dzięki tym czujnikom Pro oferuje możliwość skorzystania z Asystenta pomiaru BlowCoach™, który wspomaga użytkownika w prawidłowym wykonaniu testu

 

Asystent pomiaru BlowCoach™

Najwięcej problemów stwarza użytkownikom prawidłowe wprowadzenie próbki powietrza do alkomatu. Jest to spowodowane zbyt mocnym, zbyt słabym lub niewystarczająco długim wydmuchiwaniem powietrza z płuc, co w przypadku niektórych urządzeń dostępnych na rynku skutkuje błędnym wynikiem pomiaru. Asystent pomiaru wykorzystuje zaawansowaną technologię zaprojektowaną i opatentowaną przez firmę AlcoSense, która ułatwia użytkownikom poprawne wykonanie testu.
W chwili wdmuchiwania powietrza przez użytkownika Alkomat Pro pokazuje na ekranie, czy czynność wykonywana jest prawidłowo. Aby poprawnie przeprowadzić test należy dmuchać w ustnik tak, aby górny zielony pasek ciśnienia znajdował się po środku skali, a dolny wypełniał się w miarę wdmuchiwania coraz większej ilości powietrza.

Jeśli wdmuchiwanie próbki nie zostało wykonane poprawnie, Pro  pokaże pełnię swoich możliwości. Dzięki wyposażeniu w zaawansowane sensory Pro dokładnie sprawdza dlaczego test się nie powiódł i w zależności od przyczyny podpowiada gotowe rozwiązanie.

 

Wyeliminowanie ryzyka niedoszacowania wyniku testu

Każdy wynik testu alkomatu jest pokazywany z dokładnością +/- X.XX odczytu – im mniejsza liczba, tym bardziej precyzyjny jest wynik wskazywany przez urządzenia. AlcoSense Pro jest wyposażony w nowatorskie oprogramowanie zapobiegające niedoszacowaniu wyniku testu. Przedział tolerancji dla tego urządzenia wynosi nie +/- 0,10 ‰ BAC, tylko +0,10 ‰ BAC, -0,00 ‰ BAC, czyli oprogramowanie alkomatu uwzględnia wyłącznie potencjalne „bezpieczne” przeszacowanie wyniku, dając pewność, że nigdy nie będzie on zaniżony ! Oznacza to, że wynik testu jest dwukrotnie bardziej precyzyjny od odczytu dokonanego nagradzanym alkomatem AlcoSense Elite.

 

Dowolny limit na świecie - dosłownie!

Za jednym naciśnięciem przycisku AlcoSense Pro automatycznie ustawi limit spożycia alkoholu obowiązujący w wybranym przez nas kraju. W Menu należy wybrać Kraj (w którym będziemy uczestnikiem ruchu drogowego) a opatentowane oprogramowanie Pro automatycznie ustawi limit alkoholu zgodny z obowiązującym w danym kraju prawem. Program ustawi limit, jednostkę miary oraz wartość współczynnika BBR. Jeśli limity dla danego kraju zostaną zmienione, można łatwo zaktualizować bazę danych poprzez pobranie aktualnego oprogramowania z działu pomocy technicznej. Idealne rozwiązanie dla osób, które podróżują nie tylko po Europie, ale także po świecie.

 

Klarowny i dokładny wynik

AlcoSense Pro wyposażono w 1,8 calowy wyświetlacz LCD, który pokazuje klarowny i dokładny pomiar zawartości alkoholu w organizmie. Zgodnie z preferencjami użytkownika wynik przedstawiany jest w postaci zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu (mg/l lub µg/100ml). albo promili we krwi (%BAC lub ‰BAC). Jeśli wynik testu przekracza dozwolony limit lub jest blisko granicy limitu, Pro poinformuje o tym fakcie użytkownika alkomatu. Na ekranie pojawi się ikona informująca o zakazie prowadzania pojazdu.

 

Oszacowanie czasu potrzebnego do wytrzeźwienia i przypomnienie o powtórnym teście

Alcosense Pro oszacuje czas, który musi upłynąć do momentu wytrzeźwienia, a informacja o nim pojawi się w postaci widocznych powyżej i poniżej komunikatów. Dobrze byłoby, żeby urządzenie przypomniało o potrzebie powtórzenia pomiaru po upływie tego czasu? Nic prostszego, wystarczy wybrać ikonę alarmu i Pro automatycznie przypomni o obowiązku przeprowadzenia ponownego pomiaru.

 

Pamięć wyników testów

Pro przechowuje w pamięci urządzenia aż do 128 ostatnich wyników testów wraz z informacją o dacie i godzinie ich przeprowadzenia.

 

Podświetlane gniazdo uchwytu ustnika

Pro wyposażono w podświetlane gniazdo uchwytu ustnika, dzięki czemu można bezproblemowo umieścić ustnik nawet przy słabym oświetleniu. Pro daje możliwość użycia zarówno profesjonalnych ustników z blokadą powrotną przepływu powietrza, która eliminuje ryzyko zanieczyszczenie próbki powietrza pozostałościami poprzedniej, jak również standardowych ustników używanych w modelach AlcoSense Lite & Elite.

 

Powiadomienie o rekalibracji
Każdy alkomat po pewnym czasie wymaga ponownej kalibracji. AlcoSense Pro został fabrycznie skalibrowany na okres 12 miesięcy od daty pierwszego użycia przez nabywcę. Aby zapewnić użytkownikowi wiarygodność testu i bezproblemowe korzystania z urządzenia, Pro przypomni o potrzebie ponownego skalibrowania po upływie 11 miesięcy. Kiedy upłynie okres ważności kalibracji, alkomatu prosimy o odesłanie urządzenia do autoryzowanego serwisu AlcoSense. Produkt zostanie poddany procesowi ponownej kalibracji i alkomat zostanie odesłany do Państwa w ciągu pięciu dni roboczych.

 

Zakres temperatury użytkowania

Jeśli alkomat jest użytkowany w temperaturze, do której nie został przystosowany, może wystąpić ryzyko uzyskania błędnych wyników, co jest związane z chwilowym negatywnym oddziaływaniem temperatury otoczenia na poprawne działanie sensora. Dla bezpieczeństwa użytkownika AlcoSense Pro poinformuje, jeśli urządzenie będzie pracowało poza bezpiecznym zakresem temperatur mieszczącym się w przedziale 5°C~40°C (należy zwrócić uwagę, że zakres temperatur dotyczy faktycznej temperatury alkomatu, a nie otoczenia, w którym przeprowadzany jest pomiar). Oznacza to, że, w przeciwieństwie do konkurencyjnych produktów, Pro nigdy nie pozwoli wykonać testu, gdy można uzyskać wynik potencjalnie obarczony błędem.

 

Ochrona czujnika przed przeciążeniem

W przeciwieństwie do konkurencyjnych produktów AlcoSense Excel chroni użytkownika przed niedokładnym pomiarem wynikającym z przeciążenia czujnika. Zjawisko to może wystąpić w każdym alkomacie, w tym także w urządzeniach policyjnych i spowodowane jest bardzo wysokim stężeniem alkoholu w wydychanym powietrzu. Zazwyczaj jest ono następstwem próby przeprowadzenia testu krótko po spożyciu alkoholu, gdy jego podwyższona zawartość w jamie ustnej prowadzi do chwilowego rozregulowania czujnika, co właśnie nazywamy przeciążeniem. 

Wyniki dokonywanych w takiej sytuacji testów mogą być zawyżone lub zaniżone i pozostaną takie do momentu autoregeneracji czujnika. Dla bezpieczeństwa użytkownika nie będą one wyświetlane, a AlcoSense Excel przejdzie w tryb ochronny, który pozwoli sensorowi na pełną autoregenerację przed dopuszczeniem do kolejnych pomiarów.

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

 • DOKŁADNOŚĆ POMIARU: +0.10‰BAC, -0.00‰BAC
 • RODZAJ CZUJNIKA: Elektrochemiczny
 • USTAWIENIE LIMITÓW W ALKOMACIE: Zainstalowana baza limitów alkoholu obowiązujących w krajach UE i Świata
 • DODATKOWE FUNKCJONALNOŚCI UŁATWIAJĄCE UŻYTKOWANIE ALKOMATU: Asystent pomiaru podpowiadający jak wdmuchiwać powietrze, Ostrzeżenie NIE JEDŹ!, gdy wynik jest blisko limitu, Podświetlane gniazdo uchwytu ustnika, port USB umożliwiający połączenia z komputerem PC oraz aktualizację oprogramowania, Przybliżony czas gdy będzie można prowadzić pojazd, Przypomnienie o konieczności ponownego przeprowadzenia testu,
 • Przypomnienie o ponownej kalibracji urządzenia
 • FUNKCJONALNOŚCI ZABEZPIECZAJĄCE DOKŁADNOŚĆ PRZEPROWADZENIA TESTU: Automatyczne czyszczenie czujnika, Badanie próbki powietrza,
 • Kompensacja temperatury urządzenia, Ochrona czujnika przed przeciążeniem
 • JEDNOSTKI MIARY: %BAC (alkohol we krwi), mg/l (zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu), µg/100mL (alkohol w wydychanym powietrzu), ‰BAC
 • (alkohol we krwi)
 • DOKŁADNOŚĆ WSKAZANIA: Do trzech miejsc po przecinku 0,000
 • MAKSYMALNY ODCZYT: (‰BAC) 4.0
 • PAMIĘĆ OSTATNICH POMIARÓW: Do 128 pomiarów wraz z datą i godziną wykonania
 • ROZMIAR WYŚWIETLACZA (PRZEKĄTNA): 48mm
 • TYP WYŚWIETLACZA: Kolorowy LCD
 • TYPY USTNIKÓW PASUJĄCE DO URZĄDZENIA: Ustniki do alkomatu, Ustniki profesjonalne (jednoprzepływowe)
 • WAŻNOŚĆ KALIBRACJI: 12 miesięcy od przeprowadzenia pierwszego testu
 • WYMIARY URZĄDZENIA: (wys.; szer.; dług.): 107 x 55 x 29 mm
 • WAGA URZĄDZENIA: 147g (wraz z bateriami)
 • ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA: 1 alkomat, 3 baterie AAA, 5 profesjonalnych ustników , Instrukcja obsługi, kabel Micro USB
 • OKRES GWARANCJI: 24 miesiące od daty zakupu; Możliwość przedłużenia gwarancji do 36 miesięcy od daty zakupu

Opinie o produkcie (0)

Inni Klienci kupili...
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl