Detektor jednogazowy Dräger PAC 6000 SO2 Dwutlenek siarki

Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: 14 dni
Cena: 1 703,00 zł 1703.00
ilość szt.
Ocena: 0
Producent: Drager
Kod produktu: 724511

Opis

Dwutlenek siarki jest szkodliwym gazem, który silnie podrażnia drogi oddechowe. Jego zapach jest ostry i gryzący, więc kiedy tylko pojawimy się w pobliżu jego dużego stężenia (przekraczającego krytyczne wskazania), od razu wyczujemy, że coś jest nie tak. Czasem jednak stężenie tego gazu przekracza normy, jednak jego zapach nie jest wyczuwalny - wtedy również jest on niebezpieczny. Na takie sytuacje warto wyposażyć się więc w odpowiedni sprzęt, jakim jest detektor jednogazowy dwutlenku siarki marki Dräger, który dostępny jest na tej podstronie w naszym sklepie internetowym.

Dräger PAC 6000 SO2 - dwutlenek siarki

Dräger - detektor dwutlenku siarki, który można u nas nabyć, to produkt dopracowany w każdym szczególe. Posiada bardzo czuły sensor, który błyskawicznie wykrywa wszelkie anomalie w stężeniu wspomnianego gazu. Detektor wyposażony został w tzw. Alarm 360 - kiedy wykryje szkodliwe stężenie dwutlenku siarki, natychmiast zaczyna dawać sygnały świetlne i dźwiękowe, które są bardzo dobrze widzialne i słyszalne. Do tego jest to sprzęt łatwy w obsłudze, który posiada wszystkie niezbędne funkcje.

Wysokiej jakości detektor dwutlenku siarki

Wykonany z wysokiej jakości materiałów detektor jednogazowy dwutlenku siarki jest odporny na uszkodzenia czy zabrudzenia. Świetnie nadaje się do użytkowania w trudnych warunkach. Działa bez problemu nawet w ekstremalnych temperaturach i ciśnieniu powietrza od 700 do 1300 mbar. Do tego jest kompaktowy i lekki, co również w przypadku takiego urządzenia ma bardzo duże znaczenie. Okres żywotności wbudowanej baterii to 2 lata - tyle samo co okres eksploatacji urządzenia po pierwszej aktywacji. Po upływie tego czasu sprzęt samoistnie się wyłączy.

Postaw na profesjonalistów

Działamy na rynku już od wielu lat, a nasi dotychczasowi klienci wystawiają nam pozytywne opinie, w których podkreślają nasze profesjonalne podejście, szeroki wybór produktów i atrakcyjne ceny. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do składania zamówień - dostarczymy je tak szybko, jak to tylko możliwe.

Detektor jednogazowy Dräger Pac® 6000 SO2 dwutlenek siarki służy do niezawodnych i dokładnych pomiarów stężenia dwutlenki siarki w najtrudniejszych warunkach otoczenia. Wytrzymała konstrukcja, szybki czas reakcji czujnika i pojemna bateria tego praktycznie bezobsługowego urządzenia zapewniają maksymalne bezpieczeństwo przez okres nawet dwóch lat.

Wysoka wydajność dla maksymalnego bezpieczeństwa
Na osobistym detektorze jednogazowym Dräger Pac 6000 można polegać. Urządzenie precyzyjnie i niezawodnie ostrzega przed szkodliwym stężeniem dwutlenku siarki.

Zaawansowane technicznie czujniki o bardzo krótkim czasie odpowiedzi t-90 zapewniają błyskawiczne reakcje. Szeroki zakres pomiarowy sprawia, że detektor Pac 6000 jest urządzeniem uniwersalnym.

Alarm 360° z różnymi funkcjami
Gdy detektor Dräger Pac 6000 wykryje szkodliwe stężenie gazu, generowane są alarmy dźwiękowy i świetlny, a urządzenie zaczyna wyczuwalnie wibrować. Dwie migające jasnym światłem diody LED znajdujące się na górze i na dole urządzenia sprawiają, że alarm jest dobrze widoczny z każdej strony. Natężenie dźwięku alarmu akustycznego osiąga poziom 90 dB. Na wyświetlaczu można uzyskać podgląd stężenia szczytowego zmierzonego w dowolnym momencie. Możliwy jest odczyt zarejestrowanych wcześniej alarmów w późniejszym czasie, nawet w przypadku ich potwierdzenia.

Detektor Pac 6000 z czujnikiem dwutlenku siarki wyposażony jest w dwa dodatkowe progi alarmowe oprócz standardowego ustawienia progów alarmowych

Łatwa obsługa dzięki wyraźnym oznaczeniom
Zaświecenie się lampki LED oznacza, że działanie urządzenia zostało przetestowane i detektor jest gotowy do użycia. Obudowa została zaprojektowana z myślą o bezpieczeństwie użytkowników: każdy wariant czujnika w detektorze Dräger Pac 6000 dodatkowo oznaczony jest dobrze widocznym, wyraźnym kolorem, co ogranicza możliwość popełnienia błędu.

Rejestrator zdarzeń do celów analizy i raportowania
Detektor Dräger Pac 6000 rejestruje stężenia oraz zdarzenia wraz z datą i godziną wystąpienia. Dane można pobrać na komputer w celu dalszego ich przetwarzania za pośrednictwem interfejsu.

Wytrzymała konstrukcja do użycia w najtrudniejszych warunkach otoczenia
Detektor Pac 6000 radzi sobie doskonale nawet w skrajnie ciężkich warunkach: w zależności od czujnika tolerowane są wartości temperatury od -40°C do 55°C i ciśnienie powietrza w zakresie 700–1.300 mbar.

Filtr membranowy chroni czujnik przed ciałami obcymi, pyłami i cieczami. Odporna na wstrząsy i chemikalia obudowa spełnia wymagania dla stopnia ochrony IP68.

Przystępne koszty eksploatacji
Wszystkie wersje detektora Pac 6000 są wyposażone w wyjątkowo trwałe czujniki DrägerSensors® oraz pojemną baterię. W detektorach do pomiaru stężenia H2S, SO2i CO nie ma potrzeby wymiany czujnika ani baterii przez cały dwuletni, bezobsługowy okres eksploatacji. Czas eksploatacji detektora Dräger Pac 6000 liczony jest od chwili jego pierwszej aktywacji. Urządzenie wyłącza się automatycznie po dwóch latach.

Przewidywana żywotność sensora: >5 lat

Specjalny filtr membranowy chroni detektor Pac 6000 przed wnikaniem wody, pyłu i innych ciał obcych. Zabrudzony filtr można szybko i łatwo wymienić samodzielnie. Od razu po wymianie urządzenie jest gotowe do użycia.

Wygodny w użyciu wyświetlacz mieszczący wszystkie istotne informacje
Duży wyświetlacz pokazuje neutralne językowo komunikaty i wskazania dotyczące stężenia gazów. Na wyświetlaczu widoczne są także inne ważne informacje, takie jak pozostały czas pracy i pojemność baterii. Jasne podświetlenie umożliwia bezproblemowy odczyt wszystkich wartości w ciemności.

Specyfikacja techniczna:

  • Wymiary (bez zacisku): (szer. x wys. x gł.) 64 x 84 x 20 mm
  • Waga: Około 106 g (113 g z zaciskiem)
  • Zakres: 0 - 100 ppm
  • Okres eksploatacji urządzenia: 2 lata od pierwszej aktywacji
  • Okres żywotności baterii: 2 lata (min. 10 miesięcy w przypadku czujników O2)
  • Stopień ochrony: IP68
  • Ciśnienie atmosferyczne: 700–1.300 hPa
  • Wilgotność powietrza: 10–90% wilgotności względnej, bez kondensacji
  • Temperatura: od -30°C do +55°C(wybrane czujniki mogą przez maks. 1 godz. pracować w temp. -40 °C)
  • Dopuszczenia: cCSAus, IECEx, ATEX, CE
Pliki do pobrania:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl