Detektor jednogazowy Dräger PAC 6500 H2S Siarkowodór

Opis

Urządzenie Drager to detektor siarkowodoru przeznaczony do wykrywania obecności siarkowodoru w powietrzu. Jest on przeznaczony do pracy nawet w trudnych warunkach - mimo niesprzyjającej temperatury dokładnie i szybko mierzy stężenie siarkowodoru. Jeśli jest ono wyższe niż ogólnie przyjęta norma, detektor uruchamia alarm. Osobisty detektor siarkowodoru jest zatem urządzeniem, na którym zdecydowanie można polegać.

Drager Pac 6500 H2S siarkowodór - opinie i specyfikacja techniczna urządzenia

Detektor jednogazowy siarkowodoru marki Drager został odpowiednio przygotowany do użytku pod względem technicznym. Zaawansowane technicznie czujniki pracują szybko, co dodatkowo skraca czas potrzebny na odpowiedź i wyświetlenie wyników. Można je odczytać na czytelnym wyświetlaczu. Możliwości zastosowania detektora są bardzo szerokie, ponieważ wyświetlacz pokazuje neutralne językowo komunikaty oraz wskazania dotyczące stężenia gazów. Pozwala to na wygodne korzystanie z urządzenia każdemu. Jest to szczególnie ważne, gdy detektor jednogazowy Drager ma być obsługiwany w firmie przez wielu pracowników, którzy być może nie mówią w tym samym języku.

Urządzenie Drager, dostępne w naszej ofercie, cieszy się tak wieloma pozytywnymi opiniami również ze względu na pojemną i wytrzymałą baterię. Wytrzymuje ona długo na jednym ładowaniu, dlatego urządzenie można zabrać na cały dzień pracy. Poziom zużycia baterii również wyświetlany jest na wyświetlaczu.

Drager - detektor siarkowodoru w przystępnej cenie

Detektor siarkowodoru przedstawiony w tej ofercie został przygotowany w taki sposób, aby zapewnić możliwie jak najdłuższą żywotność nawet przy intensywnym użytkowaniu. Producent przewiduje, że jest to więcej niż 5 lat. Na długą żywotność urządzenia wpływa obecność specjalnego filtra membranowego, który chroni przed wnikaniem wody, pyłu i innych ciał obcych do środka. Gdy filtr się zabrudzi, można szybko i łatwo wymienić go samodzielnie - od razu po zakończeniu wymiany detektor jest gotowy do dalszego użytku.

Detektor jednogazowy Dräger PAC 6500 H2S Siarkowodór

Wytrzymały detektor Dräger Pac® 6500 H2S siarkowodoru to niezawodny partner w trudnych warunkach pracy. Osobisty detektor jednogazowy szybko i dokładnie mierzy stężenie siarkowodoru. Dodatkową gwarancję bezpieczeństwa stanowią szybki czas reakcji czujnika i pojemna bateria

Wysoka wydajność dla maksymalnego bezpieczeństwa
Na osobistym detektorze jednogazowym Dräger Pac 6500 można polegać. Urządzenie precyzyjnie i niezawodnie ostrzega przed szkodliwym stężeniem siarkowodoru.

Zaawansowane technicznie czujniki o bardzo krótkim czasie odpowiedzi t-90 zapewniają błyskawiczne reakcje. Szeroki zakres pomiarowy sprawia, że detektor Pac 6500 jest urządzeniem uniwersalnym. 

Łatwa obsługa dzięki wyraźnym oznaczeniom
Zaświecenie się lampki LED oznacza, że działanie urządzenia zostało przetestowane i detektor jest gotowy do użycia. Obudowa została zaprojektowana z myślą o bezpieczeństwie użytkowników: każdy wariant czujnika w detektorze Dräger Pac 6500 dodatkowo oznaczony jest dobrze widocznym, wyraźnym kolorem, co ogranicza możliwość popełnienia błędu.

Wytrzymała konstrukcja do użycia w najtrudniejszych warunkach otoczenia
Detektor Pac 6500 radzi sobie doskonale nawet w skrajnie ciężkich warunkach: w zależności od czujnika tolerowane są wartości temperatury od -40°C do 55°C i ciśnienie powietrza w zakresie 700–1.300 mbar.

Filtr membranowy chroni czujnik przed ciałami obcymi, pyłami i cieczami. Odporna na wstrząsy i chemikalia obudowa spełnia wymagania dla stopnia ochrony IP68.

Wygodny w użyciu wyświetlacz mieszczący wszystkie istotne informacje
Duży wyświetlacz pokazuje neutralne językowo komunikaty i wskazania dotyczące stężenia gazów. Na wyświetlaczu widoczne są także inne ważne informacje, np. o pojemności baterii. Jasne podświetlenie umożliwia bezproblemowy odczyt wszystkich wartości w ciemności.

Alarm 360° z różnymi funkcjami
Gdy detektor Dräger Pac 6500 wykryje szkodliwe stężenie gazu, generowane są alarmy dźwiękowy i świetlny, a urządzenie zaczyna wyczuwalnie wibrować. Dwie migające jasnym światłem diody LED znajdujące się na górze i na dole urządzenia sprawiają, że alarm jest dobrze widoczny z każdej strony. Natężenie dźwięku alarmu akustycznego osiąga poziom 90 dB. Na wyświetlaczu można uzyskać podgląd stężenia szczytowego zmierzonego w dowolnym momencie. Możliwy jest odczyt zarejestrowanych wcześniej alarmów w późniejszym czasie, nawet w przypadku ich potwierdzenia.

Detektor Pac 6500 z czujnikiem siarkowodoru wyposażony jest w dwa dodatkowe progi alarmowe oprócz standardowego ustawienia progów alarmowych.


Rejestrator danych i rejestrator zdarzeń do celów analizy i raportowania
Detektor Dräger Pac 6500 rejestruje stężenia oraz zdarzenia wraz z datą i godziną wystąpienia. Dane można pobrać na komputer w celu dalszego ich przetwarzania za pośrednictwem interfejsu.

Przystępne koszty eksploatacji
Wszystkie wersje detektora Pac 6500 są wyposażone w wyjątkowo trwałe czujniki DrägerSensors® oraz pojemną baterię. W detektorach do pomiaru stężenia H2S, SO2 i CO nie ma potrzeby wymiany czujnika ani baterii przez minimum dwuletni, bezobsługowy okres eksploatacji.

Przewidywana żywotność sensora: >5 lat

Specjalny filtr membranowy chroni detektor Pac 6500 przed wnikaniem wody, pyłu i innych ciał obcych. Zabrudzony filtr można szybko i łatwo wymienić samodzielnie. Od razu po wymianie urządzenie jest gotowe do użycia.

Specyfikacja techniczna:

  • Wymiary (bez zacisku): (szer. x wys. x gł.) 64 x 84 x 20 mm
  • Waga: Około 106 g (113 g z zaciskiem)
  • Zakres pomiarowy: 0 - 100 ppm
  • Okres żywotności baterii: 2 lata (min. 10 miesięcy w przypadku czujników O2)
  • Stopień ochrony: IP68
  • Ciśnienie atmosferyczne: 700–1.300 hPa
  • Wilgotność powietrza: 10–90% wilgotności względnej, bez kondensacji
  • Temperatura: od -30°C do +55°C (wybrane czujniki mogą przez maks. 1 godz. pracować w temp. -40 °C)
  • Dopuszczenia: cCSAus, IECEx, ATEX, CE
Pliki do pobrania:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl