
Zdecydowana większość z nas nie wyobraża sobie życia bez prawa jazdy – to ono pozwala nam być mobilnymi, niezależnymi i elastycznymi.
Zdecydowana większość z nas nie wyobraża sobie życia bez prawa jazdy – to ono pozwala nam być mobilnymi, niezależnymi i elastycznymi.
Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego dwa pomiary tym samym alkomatem potrafią dać różne wyniki w odstępie zaledwie kilku minut?
Pytanie, które zadaje sobie wielu z nas po imprezie, spotkaniu towarzyskim czy weekendowym relaksie z kieliszkiem wina w ręce, brzmi bardzo prosto: czy można używać alkomatu od razu po wypiciu alkoholu?
Z własnego doświadczenia wiemy, że moment tuż po imprezie, spotkaniu ze znajomymi czy po prostu po wieczorze spędzonym w miłej atmosferze, to czas pełen niepewności.
Zastanawiasz się, jaki alkomat wybrać w 2025 roku? Nie jesteś sam.
Planując zagraniczną podróż, zwykle koncentrujemy się na trasach lotów, miejscach noclegowych i atrakcjach turystycznych, które chcielibyśmy zobaczyć.
Planując podróż samolotem, często pakujemy nie tylko ubrania i dokumenty, ale również urządzenia, które towarzyszą nam na co dzień – smartfony, aparaty fotograficzne, a coraz częściej także alkomaty.
Wielu z nas słyszało od znajomych, rodziny, a nawet przeczytało je w internecie, że kawa pomaga wytrzeźwieć.
W dobie rosnącej świadomości na temat bezpieczeństwa drogowego oraz odpowiedzialności pracodawców za swoich pracowników, temat blokad alkoholowych w samochodach służbowych zyskuje na znaczeniu.
Na polskim rynku coraz częściej można spotkać różnego rodzaju słodycze mające w swoim składzie alkohol. Bombonierki, kukułki czy trufle to jedne z tych najbardziej lubianych i najczęściej wybieranych przez konsumentów.
W obecnym świecie, kiedy transport znacznie się rozwinął, jednym z priorytetów stało się zapewnienie bezpieczeństwa i płynności na drogach. Nieodzownym elementem, by zapewnić taki stan, z pewnością jest zadbanie o trzeźwość kierowców. Coraz więcej osób czy firm decyduje się na zakup alkomatu, który stanowi praktyczne, proste i szybkie w użyciu narzędzie do badania trzeźwości kierowców.
Jazda po spożyciu alkoholu to poważne przestępstwo, które niesie za sobą liczne konsekwencje. Zawsze warto ostrożnie podchodzić do tej kwestii i kiedy wsiadamy za kierownicę mieć pewność, że jesteśmy całkowicie trzeźwi i zdolni do pełnego skupienia na drodze. Kierowcy często zastanawiają się jednak czy nawet minimalna ilość alkoholu w wydychanym powietrzu jest przestępstwem? Jakie stężenie promili to wykroczenie a jakie przestępstwo? Na te pytania odpowiedź znajdziemy w poniższym wpisie.
Alkomat to nieodzowny element do zachowania bezpieczeństwa na drodze. Jako uczestnicy ruchu drogowego odpowiadamy nie tylko za siebie samych, ale również za innych. Dlatego to ważne, by siadając za kółkiem nawet sporadycznie, mieć pewność, że jesteśmy w pełni zdolni do prowadzenie pojazdu i nie stanowimy zagrożenia. Alkomat stanowi więc bez wątpienia inwestycję w bezpieczeństwo, będące wartością bezcenną.
W 2025 roku ma zostać wprowadzony szereg zmian dla kierowców. Mają one na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach. Dotyczą m.in. kar dla osób ignorujących zakaz prowadzenia pojazdów i biorących udział w nielegalnych wyścigach.
Każdy miłośnik wina przynajmniej raz w życiu zastanawiał się, jaka jest zawartość alkoholu w danym winie. Czasem potrzeba ta wynika z ciekawości, innym razem z konieczności, gdy etykieta na butelce jest nieczytelna lub została już wyrzucona.
Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości stanowi poważne zagrożenie na drodze i jest jednym z najczęstszych powodów czasowego lub całkowitego cofnięcia uprawnień. W polskich przepisach przewidziano wiele mechanizmów, które mają ograniczyć liczbę osób zasiadających za kółkiem po spożyciu alkoholu
Prawidłowo działający tester stężenia alkoholu we krwi to gwarancja pewności i spokoju, szczególnie dla kierowców, ale także dla pracodawców, służb porządkowych czy instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne. W praktyce jednak każdy alkomat ma swoją żywotność, a nawet solidne, oparte na sprawdzonych sensorach elektrochemicznych urządzenia mogą zacząć funkcjonować nieprawidłowo w różnych sytuacjach
O tym, że alkohol ma wpływ na zdolność do kierowania autem, nie trzeba nikomu przypominać. Wiele osób nie wie jednak, na czym on dokładnie polega, a także jakie konkretnie czynniki sprawiają, że wsiadanie za kółko po alkoholu jest naprawdę niebezpieczną decyzją. W poniższym artykule przybliżamy, jak alkohol wpływa na kierowcę, a także przypominamy o obowiązujących w Polsce przepisach i karach za ich nieprzestrzeganie. To informacje, które powinien posiadać każdy kierowca!
Podróżowanie z kierowcą znajdującym się pod wpływem alkoholu stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa. Mimo to takie sytuacje wciąż zdarzają się bardzo często. Niektórzy wsiadają do auta z pijanym kierowcą, ponieważ nie mają innej możliwości dotarcia do miejsca docelowego. Inni natomiast nie mają świadomości, że kierowca sięgnął wcześniej po alkohol.
Picie alkoholu w samochodzie przez pasażera, mimo iż nie prowadzi on pojazdu, nadal jest kontrowersyjnym tematem. Warto zrozumieć, dlaczego tak jest i jakie przepisy w naszym kraju reguluję ten aspekt. W przygotowanym przez nas wpisie zamieściliśmy odpowiedź na pytanie, czy pasażer może pić alkohol, by dla naszych odbiorców stało się to w pełni klarowne.