Promocje
Alkomat z sensorem elektrochemicznym EASYGO EC
Alkomat z sensorem elektrochemicznym EASYGO EC
299,00 zł 279,00 zł
szt.
Alkomat osobisty ALCODIGITAL XS50
Alkomat osobisty ALCODIGITAL XS50
299,00 zł 269,00 zł
szt.
Alkomat AlcoFind Elite + kalibracje
Alkomat AlcoFind Elite + kalibracje
389,00 zł 349,00 zł
szt.
Alkomat Alco-Tech AT-1000 do badań pracowników
Alkomat Alco-Tech AT-1000 do badań pracowników
1 229,00 zł 1 169,00 zł
szt.
Alkomat Elektrochemiczny AlcoFind DA-8500E
Alkomat Elektrochemiczny AlcoFind DA-8500E
349,00 zł 319,00 zł
szt.
Alkomat Elektrochemiczny AlcoFind DA-8500E + certyfikat
Alkomat Elektrochemiczny AlcoFind DA-8500E + certyfikat
349,00 zł 319,00 zł
szt.
Alkomat ALKOTOP PLUS do badań bez ustnika
Alkomat ALKOTOP PLUS do badań bez ustnika
1 699,00 zł 1 599,00 zł
szt.
Alkomat PRO-X-5 PLUS marki AlcoFind
Alkomat PRO-X-5 PLUS marki AlcoFind
499,00 zł 439,00 zł
szt.
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Co oznacza flo na alkomacie?

Co oznacza flo na alkomacie?

Użytkując alkomat, można niejednokrotnie spotkać się z komunikatem “FLO”. Osoby, które wcześniej nie korzystały z tego typu urządzeń, martwią się, iż sygnalizuje awarię sprzętu. Czy rzeczywiście komunikat “FLO” na alkomacie informuje o usterce? Jakie jest jego zadanie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dalszej części artykułu.

Komunikaty w alkomatach - jakie jest ich zadanie?

Alkomaty przekazują nam pewne dane za pomocą krótkich komunikatów. W ten sposób informują nas o swoim stanie.

 

Po zakupie alkomatu warto zapoznać się z jego instrukcją i typami komunikatów. Należy pamiętać, że najczęściej mają postać skrótów angielskich słów. Wynika to z faktu, iż stanowi on najpopularniejszy język świata, a producentom alkomatów zależy, aby komunikaty były zrozumiałe dla użytkowników z różnych części globu.

Co oznacza “FLO” na alkomacie?

“FLO” w alkomacie to jeden z najpopularniejszych komunikatów. Jest skrótem angielskiego słowa “flow”. Nie informuje nas o wadach ani usterkach urządzenia, jednak jeśli pojawia się mimo odpowiedniego użytkowania sprzętu, może świadczyć o jakiejś awarii. Zdarza się, że komunikat “FLO” pojawia się na ekranie alkomatu w wyniku rozkalibrowania, rozładowania baterii lub uszkodzenia czujniku przepływu.

 

Jednak głównym zadaniem komunikatu “FLO” w alkomacie jest poinformowanie użytkownika o wykonaniu pomiarów w nieprawidłowy sposób. Sygnalizuje nadmierny spadek ciśnienia w czasie poboru próbki powietrza. Można przez to rozumieć, iż w trakcie wykonywania pomiaru za słabo dmuchaliśmy w urządzenie bądź zabrakło nam tchu. Co należy zrobić po zauważeniu komunikatu “FLO” na alkomacie? Wystarczy powtórzyć badanie.

Jak się ustrzec przed komunikatem “FLO” w alkomacie?

Co zrobić, aby alkomat nie wyświetlał komunikatu “FLO”? Należy odpowiednio przeprowadzić badanie. W tym celu warto dokładnie zapoznać się z instrukcją urządzenia i radami producenta. Ponadto czasami potrzeba czasu, aby wyczuć sprzęt.

 

Bardzo istotne jest również rzetelne śledzenie komunikatów o momencie rozpoczęcia i zakończenia wykonywania badania. Jeśli jednak zauważysz, że mimo odpowiedniego użytkowania alkomatu wyświetla on komunikat “FLO”, skontaktuj się z serwisem. Może się okazać, że Twoje urządzenie wymaga naprawy.

Inne komunikaty w alkomatach - co oznaczają?

Gdy już wiesz, co oznacza “FLO” na alkomacie, zapewne chciałbyś dowiedzieć się, o czym informują nas inne komunikaty. Do najpopularniejszych z nich można zaliczyć:

  • “CAL” - komunikat ten informuje o konieczności wykonania kalibracji alkomatu. Gdy dostrzeżemy go na ekranie naszego urządzenia, powinniśmy jak najszybciej przekazać sprzęt do wyspecjalizowanego serwisu;
  • “Er2” - komunikat ten sygnalizuje, iż alkomat wymaga kalibracji lub wymiany sensora;
  • “b” - to informacja o stanie baterii. Obok litery “b” ukazują się kreski informujące, czy bateria została naładowana, czy też uległa rozładowaniu;
  • “Out” - ten komunikat informuje nas o tym, iż alkomat przeszedł w stan spoczynku i rozpoczął procedurę automatycznego wyłączania;
  • “bAT” - komunikat informujący o całkowitym wyczerpaniu baterii. Po ukazaniu się tego komunikatu często nie wystarczy naładować sprzętu, lecz konieczna jest wymiana baterii.

Komunikaty na alkomacie - czy jest się czego bać?

Wiele osób po zobaczeniu komunikatu na alkomacie martwi się, że sprzęt uległ awarii. Należy jednak pamiętać, że wyświetlone literki wcale nie muszą sygnalizować usterki, np. “FLO” w alkomacie oznacza po prostu nieodpowiednie wykonanie badania. Komunikaty informują nas także o stanie baterii czy konieczności kalibracji. Zatem nie trzeba się ich obawiać. Za ich pomocą alkomat po prostu się z nami komunikuje.

 

Kiedy komunikaty na alkomacie powinny nas zaniepokoić? Przede wszystkim, gdy urządzenie jest świeżo po kalibracji i mamy pewność, że używamy go prawidłowo. W takiej sytuacji najlepsze rozwiązanie stanowi oddanie go do serwisu. Specjaliści znajdą przyczynę problemu oraz dołożą wszelkich starań, aby go rozwiązać. Jeśli szukasz profesjonalnego serwisu, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl