Promocje
Alkomat z sensorem elektrochemicznym EASYGO EC
Alkomat z sensorem elektrochemicznym EASYGO EC
299,00 zł 279,00 zł
szt.
Alkomat osobisty ALCODIGITAL XS50
Alkomat osobisty ALCODIGITAL XS50
299,00 zł 269,00 zł
szt.
Alkomat DRAGER Alcotest 6000 z opcją bez ustnika
Alkomat DRAGER Alcotest 6000 z opcją bez ustnika
1 790,00 zł 1 720,00 zł
szt.
Alkomat AlcoFind Elite + kalibracje
Alkomat AlcoFind Elite + kalibracje
359,00 zł 329,00 zł
szt.
Alkomat Alco-Tech AT-1000 do badań pracowników
Alkomat Alco-Tech AT-1000 do badań pracowników
1 229,00 zł 1 169,00 zł
szt.
Alkomat Elektrochemiczny AlcoFind DA-8500E
Alkomat Elektrochemiczny AlcoFind DA-8500E
349,00 zł 319,00 zł
szt.
Alkomat Elektrochemiczny AlcoFind DA-8500E + certyfikat
Alkomat Elektrochemiczny AlcoFind DA-8500E + certyfikat
349,00 zł 319,00 zł
szt.
Alkomat ALKOTOP PLUS do badań bez ustnika
Alkomat ALKOTOP PLUS do badań bez ustnika
1 699,00 zł 1 599,00 zł
szt.
Alkomat PRO-X-5 PLUS marki AlcoFind
Alkomat PRO-X-5 PLUS marki AlcoFind
499,00 zł 439,00 zł
szt.
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Co to jest blokada alkoholowa?

Co to jest blokada alkoholowa?

Odebranie uprawnień do prowadzenia pojazdów nie musi być jednoznaczne z całkowitym pozbawieniem możliwości uczestniczenia w ruchu drogowym jako kierowca pojazdu. Opcją, pozwalającą na poradzenie sobie z tym problemem może być wprowadzenie blokady alkoholowej. Prowadzenie po odebraniu uprawnień z jej użyciem wymaga posiadania zezwolenia sądu, jednak niesie za sobą szereg korzyści.


Co to jest blokada alkoholowa w samochodzie?


Blokada samochodowa może stanowić jedyne rozwiązanie w przypadku kierowców, którzy utracili możliwość prawną do prowadzenia pojazdu za sprawą kierowania w stanie nietrzeźwości. Jest to także profilaktyczne narzędzie, które zastosowane w np. firmie transportowej uniemożliwi nietrzeźwemu kierowcy odpalenie auta. Wpływa to bezpośrednio na bezpieczeństwo kierowcy, jak i reszty, zupełnie nieświadomych uczestników ruchu.

To, w jakim momencie kierowca może ubiegać się o zgodę na zamontowanie blokady alkoholowej, zależy od tego, na jaki okres został orzeczony zakaz prowadzenia pojazdu przez sąd. Wynosi to zawsze połowę tego określonego prawnie czasu, przez który kierowca stosował się do zaleceń sądowych. Stanowi to także możliwość dla osób, którym uprawnienia do prowadzenia pojazdu odebrano dożywotnio. W takich sytuacjach ubiegać się o blokadę samochodową można już po 10 latach. Może wydawać się, że jest to długi okres, jednak w perspektywie dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów stanowi to niezwykle pokrzepiający scenariusz.


Jak działa blokada alkoholowa?


Wiele osób zastanawia się, co to jest blokada alkoholowa i jak to wszystko działa. Odpowiedź na te pytania jest niezwykle prosta. Blokada alkoholowa umieszczona w samochodzie to nic innego jak swego rodzaju alkomat, który dzięki swoim odpowiednio zamontowanym elementom uniemożliwia uruchomienie silnika. Oczywiście dzieje się tak jedynie w sytuacji, gdy w wydychanym powietrzu stężenie wynosi przynajmniej 0,1 mg alkoholu w 1dm3.

Kierowca w momencie włączenia zapłonu zobowiązany jest do zrobienia badania, które przeprowadzane jest analogicznie do badania zwykłym alkomatem. Istnieje możliwość montażu kamery do blokady alkoholowej, w przypadku gdy prawo tego wymaga bądź takie jest życzenie posiadacza tego narzędzia. Urządzenie tego typu przekazuje także za pośrednictwem sieci komórkowej dane umożliwiające weryfikację tej osoby przez odpowiednie organy. Następuje to jednak w przypadku, gdy osoba chcąca uruchomić pojazd znajduje się w stanie nietrzeźwości. Także wszelkie próby manipulacji urządzeniem są rejestrowane w systemie. Urządzenia tego typu z zasady rozpoznają to, czy alkohol znajduje się w wydychanym powietrzu, czy może tylko w ustach.

Istotne jest, by traktować ten wariant alkomatu w taki sam sposób jak standardowy model, to znaczy regularnie poddawać go kalibracji. Najlepiej w celu otrzymania dokładnych pomiarów dokonywać tego co 12 miesięcy.

Oczywiście powinno się prowadzić auto w przepisowy sposób, jednak gdy zdarzy się sytuacja prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, można wnioskować o uzyskanie zgody na blokadę alkoholową. Należy to jednak odpowiednio wnioskować. Dobrym przykładem jest potrzeba prowadzenia auta jako niezbędny do prawidłowego i codziennego funkcjonowania w pracy element.

W naszym sklepie jest dostępny szereg blokad alkoholowych. Zapewniamy także okresową kalibrację tego urządzenia dla naszych klientów. W zależności od potrzeb i możliwości oferowane przez nas alkomaty znajdują się w różnych przedziałach cenowych. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl