Promocje
Alkomat z sensorem elektrochemicznym EASYGO EC
Alkomat z sensorem elektrochemicznym EASYGO EC
299,00 zł 279,00 zł
szt.
Alkomat osobisty ALCODIGITAL XS50
Alkomat osobisty ALCODIGITAL XS50
299,00 zł 269,00 zł
szt.
Alkomat DRAGER Alcotest 6000 z opcją bez ustnika
Alkomat DRAGER Alcotest 6000 z opcją bez ustnika
1 790,00 zł 1 720,00 zł
szt.
Alkomat AlcoFind Elite + kalibracje
Alkomat AlcoFind Elite + kalibracje
359,00 zł 329,00 zł
szt.
Alkomat Alco-Tech AT-1000 do badań pracowników
Alkomat Alco-Tech AT-1000 do badań pracowników
1 229,00 zł 1 169,00 zł
szt.
Alkomat Elektrochemiczny AlcoFind DA-8500E
Alkomat Elektrochemiczny AlcoFind DA-8500E
349,00 zł 319,00 zł
szt.
Alkomat Elektrochemiczny AlcoFind DA-8500E + certyfikat
Alkomat Elektrochemiczny AlcoFind DA-8500E + certyfikat
349,00 zł 319,00 zł
szt.
Alkomat ALKOTOP PLUS do badań bez ustnika
Alkomat ALKOTOP PLUS do badań bez ustnika
1 699,00 zł 1 599,00 zł
szt.
Alkomat PRO-X-5 PLUS marki AlcoFind
Alkomat PRO-X-5 PLUS marki AlcoFind
499,00 zł 439,00 zł
szt.
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Czy nowy alkomat trzeba kalibrować?

Czy nowy alkomat trzeba kalibrować?

Alkomaty są praktycznymi i funkcjonalnymi urządzeniami, w które na własny użytej decyduje się zaopatrzyć coraz więcej osób. Dzięki nim możemy w sprawny i szybki sposób sprawdzić ilość promili w wydychanym powietrzu, co umożliwi nam podjęcie rozsądnej decyzji, opartej na wiarygodnych danych. Jednak, aby alkomat działał prawidłowo przez wiele lat, musimy go regularnie kalibrować.

 

Czy nowy alkomat trzeba kalibrować?

Kalibracja nowego alkomatu nie jest konieczna w sytuacji, w której został on uprzednio jej poddany w wybranym przez nas sklepie. Najczęściej nowe alkomaty są już odpowiednio skalibrowane i nie musimy ponownie powtarzać całego procesu. Jednak warto upewnić się, że zakupiony przez nas sprzęt jest w pełni gotowy do użytku, aby móc z niego prawidłowo korzystać. Co więcej, pod żadnym pozorem nie możemy zapominać o regularnej kalibracji alkomatu, ponieważ ma ona znaczący wpływ na wiarygodność uzyskiwanych pomiarów.

 

Kalibracja alkomatu - na czym polega?

Kalibracja alkomatu to skuteczny proces, w których dochodzi do konfiguracji oprogramowania urządzenia w celu uzyskiwania poprawnych pomiarów podczas badania. Jej zadaniem jest doprowadzenie ustawień urządzenia do stanu odpowiadającego parametrom technicznym, wskazanym w instrukcji dołączonej przez producenta. Wzorcowanie polega na sprawdzeniu poprawności działania alkomatu, a proces kalibracji urządzenia odbywa się przy zastosowaniu profesjonalnego sprzętu, dawkującego odpowiednią dawkę trunku o konkretnym stężeniu.

 

Dlaczego i co ile kalibrować alkomat?

Cykliczna kalibracja urządzenia jest niezwykle istotnym aspektem jego prawidłowego funkcjonowania. Profesjonalne alkomaty wymagają regularnych przeglądów, których częstotliwość uzależniona jest od zaleceń producenta. Średnio kalibrację sprzętu powinniśmy wykonywać co około 6-12 miesięcy od jego pierwszego użycia, aby być pewnym jego sprawnego działania.

Kalibracja alkomatu jest niezwykle ważnym procesem, ponieważ to od niej zależy właściwa praca urządzenia. Nieskalibrowany sprzęt może pokazywać nam niepoprawne wyniki, co skutecznie uniemożliwi jego użytkowanie. Ponadto brak wykonywania czynności może doprowadzić do uszkodzenia całego systemu, a tym samym do potrzeby wymiany alkomatu na nowy.

 

Alkomaty - kalibracja

Kalibracja alkomatu jest podstawową czynnością, bez której niemożliwe staje się jego sprawne zastosowanie. Dla zachowania jego prawidłowej pracy, urządzenie powinniśmy poddawać cyklicznej kalibracji, dzięki której będziemy pewni wiarygodności uzyskiwanych pomiarów. Częste wykorzystywanie urządzenia przyczynia się do jego eksploatacji, nie oznacza to jednak, jeśli w niewielkim stopniu używamy naszego alkomatu, to nie powinniśmy poddawać go regularnej kalibracji. Nawet rzadko używany sprzęt z czasem również ulega zużyciu, dlatego w żadnym razie nie możemy bagatelizować jego cyklicznej kalibracji. Warto, abyśmy pamiętali, że lepszej jakości urządzenia wymagają rzadszej kalibracji, co przemawia za wyborem wysokogatunkowego alkomatu.

 

Alkomaty kalibracja - gdzie wykonać?

Kalibracja urządzenia jest kluczowym elementem dla zachowania jego sprawności przez długi czas. Jej wykonanie wymaga nie tylko wiedzy, ale również użycia specjalistycznego sprzętu, który umożliwi uzyskanie pożądanych rezultatów. W ofercie naszej firmy proponujemy usługę kalibracji alkomatów, charakteryzującą się wysokim poziomem oraz niezawodnością. Posiadamy odpowiednie narzędzia, a także solidną dawkę wiedzy, co pozwala nam na sprawne i skuteczne wykonywanie powierzonego przez klienta zlecenia.

Jesteśmy otwarci na pytania ze strony zainteresowanych kalibracją alkomatu osób, dlatego w razie jakichkolwiek niejasności warto się z nami skontaktować. Postaramy się doradzić oraz przekazać cenne wskazówki, dzięki którym podjęcie najlepszej decyzji zakupowej nie będzie stanowiło najmniejszego problemu. Zależy nam na budowaniu pozytywnych relacji z klientami, w wyniku czego dokładamy wszelkich starań do niezawodnej obsługi każdego zlecenia.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl