Promocje
Alkomat z sensorem elektrochemicznym EASYGO EC
Alkomat z sensorem elektrochemicznym EASYGO EC
299,00 zł 229,00 zł
szt.
Alkomat osobisty ALCODIGITAL XS50
Alkomat osobisty ALCODIGITAL XS50
249,00 zł 229,00 zł
szt.
Alkomat bezustnikowy iBlow marki Promiler
Alkomat bezustnikowy iBlow marki Promiler
1 649,00 zł 1 549,00 zł
szt.
Alkomat DRAGER Alcotest 6000 z opcją bez ustnika
Alkomat DRAGER Alcotest 6000 z opcją bez ustnika
1 690,00 zł 1 590,00 zł
szt.
Alkomat AlcoFind Elite + kalibracje
Alkomat AlcoFind Elite + kalibracje
329,00 zł 299,00 zł
szt.
Alkomat Alco-Tech AT-1000 do badań pracowników
Alkomat Alco-Tech AT-1000 do badań pracowników
1 229,00 zł 1 169,00 zł
szt.
Alkomat Elektrochemiczny AlcoFind DA-8500E
Alkomat Elektrochemiczny AlcoFind DA-8500E
349,00 zł 298,00 zł
szt.
Alkomat Elektrochemiczny AlcoFind DA-8500E + certyfikat
Alkomat Elektrochemiczny AlcoFind DA-8500E + certyfikat
349,00 zł 298,00 zł
szt.
Alkomat ALKOTOP PLUS do badań bez ustnika
Alkomat ALKOTOP PLUS do badań bez ustnika
1 649,00 zł 1 499,00 zł
szt.
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Jak zresetować alkomat?

Jak zresetować alkomat?

Alkomat jest jednym z coraz częściej wybieranych urządzeń, a dzięki swojemu działaniu będzie praktycznym rozwiązaniem dla każdego kierowcy. Jednak, aby zachować jego sprawność przez długi czas, nie możemy zapominać o regularnym resetowaniu urządzenia, co pozwoli na otrzymywanie precyzyjnym pomiarów. Jak zresetować alkomat, aby jego działanie było przez cały czas wiarygodne?

 

Alkomat - jak zresetować?

Czynności kalibracji nie są łatwym zadaniem i muszę być przeprowadzane w odpowiednich warunkach. Polega ona na podaniu konkretnego wzorca alkoholowego o stałym stężeniu alkoholu do urządzenia przy zastosowaniu stymulatora wydechu. Po wcześniejszym podaniu wzorca, oprogramowanie alkomatu, a precyzyjniej jego procesor zaprogramuje się, a także zapamięta podany wzorzec. W końcowym etapie powinniśmy wykonać test kontrolny, a w razie potrzeby przystąpić do powtórzenia czynności, aby ustawić alkomat w taki sposób, żeby jego odczyty były całkowicie zgodne ze wzorcem.

Resetowanie nie należy do szybkich i prostych zadań, zwłaszcza jeśli nie wiemy, w jaki sposób powinniśmy je wykonać. Dlatego przed przystąpieniem do kalibracji warto, abyśmy posiadali odpowiednie umiejętności, a najlepiej zgłosili się do profesjonalnego sklepu, który skutecznie nam w tym pomoże.

 

Resetowanie alkomatu - gdzie wykonać?

Resetowanie alkomatu jest istotną czynnością, którą warto powierzyć znającym się i posiadającym odpowiednią wiedzę oraz umiejętności fachowcom. W naszym sklepie posiadamy nie tylko szeroki asortyment wysokogatunkowych urządzeń, ale również zajmujemy się ich resetowaniem. Wymaga ono nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale również kompetencji. Korzystając z naszych usług, klient zyskuje pewność fachowo wykonanej usługi, po której ponownie będzie mógł używać alkomatu. Posiadamy wysokiej jakości wyposażenie, dzięki któremu kalibracja przebiegnie w sprawnym oraz szybkim tempie, na czym niejednokrotnie zależy wybierającym nas klientom.

Podczas wykonywania kalibracji dostosowujemy jego oprogramowanie do stanu, w jakim aktualnie znajduje się czujnik. W ten sposób dostarczane są do urządzenia próbki  konkretnych parametrach. Wszystko odbywa się pod okiem wykwalifikowanego fachowca z użyciem wysokiej klasy sprzętu.

 

Resetowanie alkomatu - dlaczego jest konieczne?

Kalibrację alkomatu powinniśmy wykonywać regularnie w zależności od podanych w instrukcji warunków. Dzięki niej możliwe staje się utrzymanie sprawnego i wiarygodnego działania urządzenia, co jest w jego przypadku najważniejszym aspektem, o który koniecznie musimy zadbać.

Nieskalibrowany alkomat może nie podawać nam miarodajnych wyników, co czyni go nieużytecznym. Dlatego jeśli nie pamiętamy o cyklicznym resetowaniu urządzenia, nie powinniśmy dziwić się z jego zawyżonych bądź zaniżonych pomiarów. Wynik w tak nieprzygotowanym sprzęcie może wskazywać zbyt dużą ilość promili alkoholu w wydychanym powietrzu, nawet jeśli poprzedniego dnia nie spożywaliśmy ani grama alkoholu, a także możemy spotkać się z odwrotną sytuacją. Pamiętajmy również, że jeśli wykonamy badanie w zbyt krótkim odstępie czasowym od spożycia trunku, urządzenie powinno być zresetowane. Najlepszy czas pomiędzy spożyciem napoju wysokoprocentowego a wykonaniem pomiaru powinie wynosić minimum 30 minut, aby zapewnić nam precyzyjny, wiarygodny pomiar.

 

Dlaczego warto mieć w swoim samochodzie alkomat?

ALKOMATY DOMOWE

Wieczór z przyjaciółmi, impreza rodzinna czy świętowanie sukcesu w życiu prywatnym bądź zawodowym to tylko nieliczne z okazji, w których sięgamy po napoje wyskokowe. Dzięki zaopatrzeniu się w wysokiej jakości urządzenie o każdej porze możemy na własną rękę sprawdzić stan naszej trzeźwości. Staje się to szczególnie ważne w obliczu planów podróży na dzień po spożyciu alkoholu. Szybkie i skuteczne użycie skalibrowanego alkomatu pozwoli nam na ocenę sytuacji na podstawie istotnych danych pomiarowych, co umożliwi podjęcie optymalnej decyzji. Wsiadanie za kółko pod wpływem alkoholu jest nierozsądnym zachowaniem i może mieć znacznie poważniejsze skutki niż kara grzywny bądź utrata prawa jazdy.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl