Promocje
Usuwanie Błędu cErr – Error w alkomacie Pro X5
Usuwanie Błędu cErr – Error w alkomacie Pro X5
69,00 zł 49,00 zł
szt.
Kalibracja alkomatu DRAGER 3820
Kalibracja alkomatu DRAGER 3820
99,00 zł 79,00 zł
szt.
Alkomat osobisty DRAGER 3820 do użytku prywatnego
Alkomat osobisty DRAGER 3820 do użytku prywatnego
1 149,00 zł 1 049,00 zł
szt.
Alkomat z sensorem elektrochemicznym EASYGO EC
Alkomat z sensorem elektrochemicznym EASYGO EC
299,00 zł 229,00 zł
szt.
Alkomat AF-35 Premium skalibrowany + PREZENT
Alkomat AF-35 Premium skalibrowany + PREZENT
448,00 zł 399,00 zł
szt.
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Profesjonalny alkomat. Co to właściwie znaczy i czy jest mi potrzebny?
Profesjonalny alkomat. Co to właściwie znaczy i czy jest mi potrzebny?

Łatwo sobie wyobrazić ryzyko, jakie wiąże się z sytuacją, gdy wadliwy lub niesprawny alkomat nie wykaże obecności alkoholu u badanej osoby. Kto wie, czy w niejednym przypadku zatrzymanie prawa jazdy nie jest akurat najmniej dolegliwym problemem, jaki może z tego wyniknąć. Pewien kłopot będziemy mieli jednak również wówczas, gdy urządzenie będzie nas przekonywać, że trzeźwi nie jesteśmy, choć jest akurat inaczej. Nabywcy starają się dziś więc szukać możliwie najlepszych. Co więc powinno być obiektem tych poszukiwań?

Gdy badań trzeba wykonywać dużo i muszą być wiarygodne

Jeszcze nie tak dawno bardzo znaczną część rynku alkomatów stanowiły urządzenia pozostawiające sporo do życzenia, podczas gdy wyposażenie się w doskonalsze niosło ze sobą konieczność głębszego sięgnięcia do kieszeni. Granica pomiędzy tymi, jakie darzone były zaufaniem przez funkcjonariuszy różnego rodzaju służb, a tymi, po jakie sięgało wielu użytkowników indywidualnych była bardzo wyraźna. Jak rzecz ma się dzisiaj?

Rozpowszechnienie się konstrukcji elektrochemicznych sprawia, że od niedrogiego testera również jak najbardziej można oczekiwać precyzyjnego wyniku badania. Wspomniana granica nadal jednak istnieje, jednak różnica jest inna. Choć zarówno większość alkomatów do użytku służbowego, jak i tych do prywatnego bazuje na tej samej technologii, to jednak stosowane w tych pierwszych sensory charakteryzuje znacznie wyższa żywotność i dłuższy czas, w jakim ulegają rozkalibrowaniu. Kiedy taki sprzęt jest nam potrzebny?

Zawsze wtedy, gdy zamierzamy stosować go bardzo często. Np. badając pracowników dostarczających powody do tego, by podejrzewać ich o stan nietrzeźwości, co w niejednej branży jest problemem, którego zbagatelizowanie mogłoby nieść ze sobą duże konsekwencje. Taki właśnie tester, zwłaszcza bezustnikowy, przydaje się ponadto osobom czuwającym nad bezpieczeństwem dużych imprez. Stosowanie modelu konstruowanego z myślą o użytkowniku indywidualnym niosłoby ze sobą w takiej sytuacji konieczność ciągłego oddawania go do kalibracji.

Profesjonalny alkomat jest niezbędny funkcjonariuszom. A nam?

Możliwość wykonania pięciuset badań zanim konieczna będzie następna kalibracja, w zupełności wystarcza typowemu prywatnemu użytkownikowi. Nawet jeśli niejednokrotnie zechce użyczyć swojego egzemplarza kilku towarzyszom odbywanej np. dzień wcześniej zabawy. Tyle zazwyczaj oferuje typowy niedrogi współczesny tester elektrochemiczny. Nie ma też najmniejszych obaw co do jego dokładności – to, co dawniej uchodziło za profesjonalny alkomat, dziś jest powszechnym standardem. Wystarczy wybrać urządzenie odpowiadające przewidywanej rzeczywistej częstotliwości użytkowania i możemy minimalnym kosztem wyposażyć się w sprzęt godny pełnego zaufania.

Niezmiennie pamiętać trzeba tylko o jego serwisowaniu i tym, że każdy nowy egzemplarz, by był gotowy do pracy, musi przejść kalibrację. Właśnie dlatego, a także ze względu na obszerność naszego asortymentu, warto wybierać sklep Promil-Lab. Zapraszamy do zakupów!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl